Advert

YENİ STATTA GERİ SAYIM SÜRÜYOR

YENİ STATTA GERİ SAYIM SÜRÜYOR
YENİ STATTA GERİ SAYIM SÜRÜYOR Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2017 yılında yapımına başlanılan 20 bin seyirci kapasiteli Yeni Ordu Stadyumu'nun tamamlanması için çalışmalar devam ediyor. Stadın 180 iş gününün ardından ligin ikinci devresi başlamadan bitmesi bekleniyor.

Ordu'da yapımı bir yıl önce tamamlanmasına karşın koltuklandırma, skorboard, ışıklandırma ve çevre düzenlemesinin yapılması beklenen Yeni Ordu Stadyumu'nda çalışmaların yeniden başlaması yüzleri güldürdü.

Çalışmalar tekrar başladı

Yeni Ordu Stadyumu’nun ikmal ihalesini alan firma çalışmalara başladı. Stadyumun Profesyonel liglerdeki 2.devre maçlarına yetişmesi bekleniyor. Stadyumda çevre düzeni, skorboard, koltuklar, jeneratör, spor lisesi için çalışmalar yapılacak. Firma ilk olarak, çevre düzeni ve koltuklar için çalışmalara start verdi.

Ordu’da, UEFA standartlarında yapılan yeni stadın inşaatında sona doğru yaklaşılırken, bünyesinde spor lisesi ve pansiyonun yer alacağı projenin kısa sürede Türk sporunun hizmetine sunulması planlanıyor.

5.5 ay kaldı

Daha önce kaba inşaatı yüzde 95 seviyelerinde tamamlanan ve çimleri serilen stat, bir süre önce başlanılan ikinci etabın ardından 180 iş gününün bitmesiyle sporseverlerin hizmetine sunulacak. Görsellik ve kullanılabilirlik açısından Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olan Yeni Ordu Stadı’nda 25 loca ve 428’i kapalı olmak üzere, 554 araçlık otopark bulunuyor. Tüm salon sporlarına da ev sahipliği yapacak olan stat toplamda 90 bin metrekare üzerine kuruldu.

Çevre düzenlemesi ve koltuklar

Altınordu Durugöl Mahallesi'nde yapılan Ordu Stadı'nın eksikleri için ikmal ihalesi yapılırken, son aşamada çevre düzenlemesi, koltuklar, jeneratör, skorboard ve elektronik aksamlarının tamamlanacağını bilgisi alındı.

Spor Lisesi de olacak

Ordu Stadyumu'nun içerisinde 12 derslikli spor lisesi ve 40 kişilik pansiyonun da yapılması beklenirken, stat için spor lisesi özelliği Türkiye'de ilk olacak.

52 Orduspor bekliyor

180 iş günü sonrasında tamamlanacak olan Yeni Ordu Stadyumu'nda TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün mücadele edeceği bildirildi. Basın Sözcüsü Olgun Alp, stadın kalan bölümleri için çalışmaların yeniden başladığını belirterek, ligin ikinci devresinde müsabakaları burada oynamak istediklerini söyledi.

İçinde yok yok...

Stadın bazı özellikleri şu şekilde; "Doğal çim sahası 105x68 metre ebatlarında sulu sistem ve alttan ısıtmalı olacak statta, 4 sporcu soyunma odası, soyunma odalarından da ulaşılabilen her soyunma odası için ayrı ortalama 150 metrekarelik ısınma salonları, bay-bayan hakemler için ayrı soyunma odaları, sporcu revir ve doping kontrol odaları, ev sahibi ve misafir sporcular için ayrı mescit ve abdesthanelerin yanı sıra 100 kişilik basın toplantı salonu, sporcu ve protokol röportaj alanları, UEFA, FIFA, federasyon ve işletme ofisleri, 202 kişilik masalı ve masasız basın tribünü, basın fuayesinden ulaşılan çalışma salonu, televizyon-radyo canlı yayın odaları ve panoramik stüdyo bulunacak. Kurumsal, standart, UEFA Club ve misafir seyirci olmak üzere farklı seyirci grupları için fuaye alanları ile bu alanlarda ulaşılabilen yeterli sayıda ıslak hacim ve mescit, farklı tribünlerde olmak üzere 84 kişilik engelli ve 84 kişilik refakatçi seyirci tribünü, takım mağazası, kiralanabilir alan, kafeterya, teraslı, aynı çekirdekli, saha ve deniz manzaralı 2 restoran alanı, ayrı çekirdekle ulaşılabilen bay-bayan soyunma odaları, vitamin bar ve dinlenme alanına sahip 2 antrenman salonu, bireysel antrenmanlar için 10 salon, 3 misafir seyirci ve 12 ev sahibi seyirci için bilet gişesi, 428'i kapalı 126'sı açık olmak üzere toplam 554 araçlık otopark, 5 araçlık canlı yayın araç otoparkı, 11 araçlık engelli seyirci otoparkı, stadyumun farklı bölümlerinde 26 merdiven ve 16 asansör."

Yeni Ordu Stadyumu'nun devre arasına kadar tamamlanması bekleniyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GERÇEK REKORTMENLER!
GERÇEK REKORTMENLER!
GÜNDE 5 GRAM İYOT
GÜNDE 5 GRAM İYOT