Advert

ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ SEZONU AÇTI

ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ SEZONU AÇTI
ÜNYE FUTBOL KULÜBÜ SEZONU AÇTI Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ünye Futbol Kulübü U-11 ve U-12 takımları ile ilk antrenmanını yapmak için sahaya inerken, tüm yaş gruplarında çalışmalara başlamak için planlama yapıyor.

Mart ayından bu yana yasak getirilen futbol antrenmanlarına, yeni normalde covid önlemleri kapsamında yeniden başlama fırsatı buldukları için çok mutlu olduklarını belirten Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk, yeni dönem çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Çocuklarımızın sağlığı elbette her şeyden önemli. Sağlık Bakanlığı tarafından getirilen tüm önlemlere ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına harfiyen uymaya çalışıyoruz. Pandemi tedbirleri kapsamında HES Kodu alan sporcularımız ile maske kullanarak ve de kulübümüze ait servis aracımızın genel temizliği ile dezenfekte işlemlerini yaparak çalışma alanımıza gelirken, çocuklarımızın ateş ölçümlerini yaptık. Ardından dezenfektan standımızı kullanarak sahaya adım attık.”

“Tüm yaş gruplarında başlayacağız”

Tamtürk; “İlk olarak futbol okulumuz ve U-11 ile U-12 takımlarımızı çalışmaya aldık. Bundan sonraki süreçte planlamamızı U-13,U-14,U-15,U-16,U-17 ve U-19 takımlarımız ile de antrenmanlarımıza başlayabilmek için yapıyoruz. Umarım en kısa sürede tüm yaş gruplarımız ile sağlıklı bir şekilde çalışmalarımıza start verebiliriz. Spor tesislerinin hijyen şartlarını en iyi şekilde yerine getirmek için gayret gösteren İlçe Spor Müdürlüğümüz çalışanlarına da ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İlk düşüncelerinin çocuklara spor yaptırmak olacağını belirten Tamtürk, sözlerini şöyle noktaladı; “İlk amacımız çocuklarımızı normal antrenman yapabilme düzeylerine çıkarmak için beden indeks seviyelerini normal düzeye çekmek olacak.Eğer Futbol Federasyonu amatör futbol müsabakalarının oynanmasına karar verirse daha sonraki süreçte bunun üzerine antrenmanlarımızı şekillendireceğiz.”

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI