Advert

"TFF, LİGLERİN BİRLEŞTİĞİNİ 3 AY ÖNCE AÇIKLADI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) eski başkanı ve başkan adayı Zafer Öztürk de Türkiye Futbol Federasyonu'nun 3 ay önce açıkladığı '2.amatör ile 1.amatörlerin birleşmesi' kararını kendi uğraşları sonucu yaptıkları algısı yaratan ASKF yöneticilerine tepki gösterdi.

Ordu ASKF Genel Sekreteri Metin Kır ve Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, geçtiğimiz günlerde ASKF binasında başvuruları sonucunda 2.amatördeki takımların Ordu 1.Amatör Küme'ye çıkarıldığını açıklamışlardı. ASKF başkan adayı Zafer Öztürk ise gerçeğin öyle olmadığını, TFF'nin 3 ay önce ligleri birleştirme kararı aldığını söyledi.

"İnsanların akıyla dalga geçmeyin"

Liglerin birleştiğinin daha önce TFF tarafından açıklandığını hatırlatan Öztürk, "TFF, tüm Türkiye genelinde düşme olayını kaldırmışken Ordu ASKF sekreter ve futbol il temsilcisi arkadaş 2'nci amatördeki takımları 'bizim uğraşlarımız sonucu çıkardık' demeleri insanların aklı ile dalga geçmektir. Pandemi sürecinde düşme yok 1.ve 2'nci amatör birleşecek olayı 3 ay öncesinden belliydi. Siz ne yaptınız da ekstradan takımları çıkardınız? TFF'nin amatör kurulunun kararını siz biz yaptık nasıl diyebiliyorsunuz? Daha bir hafta öncesine kadar Kirazlimanıspor kulübünü ile Kabadüz Belediyespor kulübünü düşürüyordunuz! Yapmayın, seçim propagandası yapıyorsunuz ama milletin aklı ile de dalga geçmeyin" dedi.

"Çeyrek sahada da idman yapamayacaklar"

' Açıklama yaparken kaç tane futbol kulübü yöneticisi sizin yanınızdaydı, hangi futbol kulüpleri vardı?' diye soran Zafer Öztürk, şunları kaydetti; "TFF'nin kararını ortaklaşa tabii ki ASKF ve futbol il temsilcisi basın yoluyla paylaşabilir. Ama biz yaptık deyip te insanlara seçim malzemesi algısı yapmayın. Şimdi 1. Amatör Küme takımları 2.Amatör Küme ile birleşti. Bu takımlar nasıl idman yapacaklar? Bunun planlamasını yapın. Altyapı ve tüm merkez takımları çeyrek sahada da idman yapamayacaklar. Hep beraber birlik olalım, sahaları arttıralım. Sen, ben kavgası yapacağımıza Ordu amatörüne tesisler sahalar kazandıralım. Düdük, mikrofon sizde istediğiz gibi at koşturun bakalım."

"Süper Amatör için 50 kulüp lazım"

Öztürk, sözlerini şöyle tamamladı; "2. Amatördeki takımlarımıza 1.Amatör Küme'ye hoş geldiniz diyorum. Hayırlı bir sezon geçirmenizi temenni ediyorum. Süper Amatör Lig kurulması içinde 50 takım olması gerekiyor. Şu an bu sayı yeterli olmuyor. Bir de kapanan çok sayıda kulüpler var. Süper amatörün oluşması için altyapılarda da katılma zorunluluğu var. Yeni sezon da tüm amatör futbol kulüplerimize sakatlıksız, kazasız, hayırlı başarılı bir sezon diliyorum."

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI