Advert

ŞAMPİYON KULÜPTEN AVRUPA ATAĞI!

ŞAMPİYON KULÜPTEN AVRUPA ATAĞI!
ŞAMPİYON KULÜPTEN AVRUPA ATAĞI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Geçtiğimiz sezon hem kadın futbol takımı hem de kadın voleybol takımı ile 2. Lig’e yükselen Ünye Gücü FK, şimdi de Avrupa Birliği Erasmus Spor Projesi ortağı olarak Avrupa’ya açılıyor.

Hüseyin Gerçeker başkanlığında ve başarılı yönetim ekibi ile kadın futbolu ve kadın voleybolu branşlarında çifte şampiyonluk yaşayarak başarısını ikiye katlayan Ünye Gücü Futbol Kulübü, Yunanistan Teselya Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde projelendirilen Avrupa Birliği Erasmus Spor projesine ortak oldu. Kulüp düzeyinde oldukça prestijli bir projenin ortağı olan Ünye Gücü Futbol Kulübü bu projeye dahil olan tek futbol kulübü olarak bundan sonra yapılacak projelere katılımı kolaylaştıracak olan Avrupa Birliği Erasmus Projeleri Programı ID numarasını da almış oldu.

"Sporda şiddetle mücadele edin"

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün proje ortağı olduğu “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım” Projesi Yunanistan’ın Teselya Üniversitesi koordinatörlüğünde İtalya, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, İrlanda’dan kurum ve kuruluşların ortaklığında gerçekleştirilecek. “Sporda şiddetle, ırkçılık, ayrımcılık ve hoşgörüsüzlükle mücadele edin” sloganıyla ortaya çıkan projeye ülkemizden Ünye Gücü Futbol Kulübü dışında Sürdürülebilir Kalkınma Derneği de katılıyor.

Ünye Gücü Futbol Kulübü’nün ortağı olduğu “Sporda Cinsel Tacizin Önlenmesi, Tespiti ve Mücadelesine Yönelik Bütünleşik Yaklaşım” Projesini kulüp adına başkan Hüseyin Gerçeker ve Kadın Futbol Takımı Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla ile kadın futbolu ve kadın voleybolu branşına sponsorluk yapan Kadıneli DokunuyOrdu Derneği ortak bir program dâhilinde yürütecekler. Proje başladığında kulüp yönetim kurulundan ve kadın voleybol şubesinden yürütmeye başka isimlerin de katılımı olacak.

Avrupa Birliği Erasmus Spor Projeleri kapsamında başta üniversiteler, spor kulüpleri, resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları başvurulardan, 2020 yılı için toplam 121 proje kabul edildi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
MERAL AKŞENER ORDU’YA GELDİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ
YEMİN VE RUHSAT TÖRENİ