Advert

"ORDU AMATÖRÜNÜN 50 YILINI KURTARABİLİRİZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) eski başkanı ve başkan adayı Zafer Öztürk, Ordu amatörünün daha büyük ve işlevli tesislere sahip olması gerektiğini hatırlatarak, şuan boş olan Botanik Park'a hem futbol hem de tüm salon spor branşları için bir Spor Köyü projesi düşündüklerini dile getirdi.

Çizdirdiği projenin Botanik Park’ın arazisine yapılması durumunda Ordu amatörünün gelecek 50 yılını kurtarabileceklerini belirten Öztürk, Ordu amatörünün günübirlik projeler yerine uzun vadeli projelere ihtiyacı olduğunu ifade etti.

"Çalmadık kapı bırakmayacağım"

Botanik Park’a yapılması için çizdirdiği projenin önemine değinen Zafer Öztürk, “Ordu ASKF başkan adayı olarak Botanik Park’ın olduğu yere futbol takımları için sahalar, diğer branşlar içinde spor salonlarının yapılacağı bir spor köyü yapılmasıyla ilgili bir projemiz var. Ordu amatörü için çok önemli bir proje. Bu projeye Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Valimiz, Büyükşehir Belediyesi ile diğer belediyelerimizin başkanları ve tüm taban spor birliklerimizin destek olmalarını ve düşüncelerini bekliyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek bu proje gerçekleşebilir. Projenin gerçekleşmesi de Ordu amatörü için milat olur. Biz elimizden geleni yaptık. Projenin gerçekleşmesi için çalmadık kapı bırakmayacağım. Eğer bu projeyi gerçekleştirsek, Ordu amatör sporunun gelecek 50 yılını kurtarmış oluruz" dedi.

ASKF Başkan adayı Zafer Öztürk, Botanik Park’a yapılmasını planladığı Spor Köyü projesi için uydu üzerinden bir de çizim hazırlattı.

Akyazı Tesisleri gibi!

Spor Köyü projesinin içerisinde Ordu amatör spor kulüpleri için her şeyin yer aldığını aktaran Öztürk, projenin model olarak Trabzonspor’un Akyazı Tesisleri’ne benzediğini, ayrıca içerisinde 6 adet portatif tribünlü futbol sahası, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı spor salonu, halı saha, sağlık binası ve kafeterya yer aldığını kaydetti

Öztürk, Botanik Park için düşündüğü Spor Köyü projesinin hayata geçmesi için yetkililer ve gerekli kurum kuruluşlarla görüşmeler yapmaya başladığını söyledi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR
VAKALAR ÜLKE GENELİNDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR