Advert

MESAFELİ SPOR!

MESAFELİ SPOR!
MESAFELİ SPOR! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Altınordu İlçesinde ücretsiz Eskrim kurs kayıtları ve antrenmanları devam ediyor.

Herkesin bireysel olarak kendine ait spor aletlerini kullandığı, temasın olmadığı eskrim ise bu süreçte spor yapmak isteyenlere öneriliyor. 1 Haziran itibarıyla yeniden salonda çalışmaya başlayan eskrim sporcuları, özel kıyafeti ve rakiplerin karşılıklı mesafeli durmaları nedeniyle eskrimin pandemi döneminde rahatça yapılabileceğini belirtti.

"Temas gerektiren bir spor değil"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eskrim Antrenörü Büşra Varol, eskrim sporundan bahsederek; "temas gerektiren bir spor değil, herkes rahatlıkla yapabilir. Bu süreç çok zorluydu. Her gün antrenmana gittiğimizden dolayı bu dönemde evde sıkıldık, zorlandık. Başladığı anda hemen antrenmanlara koştuk. Salonda her türlü önlemi alıyoruz. Sporcularımızla uzak duruyoruz. Salona girerken dezenfektan kullanıyoruz. Bu sporu yaparken özellikle pandemi döneminde korkacak bir şey yok. Temas gerektiren bir spor değil." dedi.

Pandemi döneminde sporcuları 6 metrekareye 1 sporcu olacak şekilde gruplara böldüklerini anlatan Varol, İl müdürlüğü genelinde 50 sporcularının olduğunu, sporcuları onar kişilik gruplarla derslere aldıklarını, salonda dezenfektanlar başta olmak üzere tüm hijyen önlemlerini uyguladıklarını bildirdi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI