Advert

"KADIN FUTBOLU TEKRAR BAŞLAMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kadınlar Futbol 2.Ligi ekiplerinden Ünye Gücü Futbol Kulübü de kadın futbol liglerinin Avrupa'da oynanmasına rağmen hala Türkiye'de oynanma kararı çıkmamasına tepki gösterdi.

Ünye Gücü Futbol Kulübü'nden yapılan açıklamada, "Kulübümüz Kadın Futbol ve Kadın Voleybol 2.Lig’de mücadele eden, her iki spor dalında da kısa sürede geldiği bu nokta ile bölgemizde bunu başaran tek ilçe kulübü olmuştur.İlçemizde hem Kadın Futbol hem de Kadın Voleybol takımlarımız başarıları ile ilgi odağı haline gelmiş ve spor severler sezonun bir an önce başlamasını sabırsızlıkla beklemektedir. Pandemi sürecinin devam ettiği bugünlerde 2.Lig Kadın Voleybol  takımımız 25 Ekim tarihinde ilk maçına çıkacakken, Kadın Futbol Takımımız, Türkiye Futbol Federasyonu’nun daha önce duyurduğu gibi Aralık ayının sonunda alınacağı kararın ne olacağını beklemekte, hal böyleyken de toplanarak sahaya inememektedir." denildi.

"Kadın futbolu gereksiz görülmektedir"

'Avrupa’da Kadın Futbol Ligleri ve amatör ligler oynanmaya devam ederken ülkemizde bırakın oynanmayı ligin akıbetinin ne olacağı yönünde bir açıklama dahi insanlardan esirgenmeye devam etmektedir' denilen açıklamanın devamında ise şunlara yer verildi; "Türkiye Futbol Federasyonu, Kadın Liglerini satır aralarına dahi sıkıştırmaktan, yapılan sesli ve görüntülü açıklamalarda bir kelam etmekten kaçınarak ülkemizde kadın futbolu ile erkek futbolu arasında eşitsizlik anlayışına devam ettiğine hepimiz şahidiz. Hali hazırda Kadın Futbolunu, Gelişim Ligleri altında oynatmaya çalışan federasyonun Kadın Futbol Departmanını kurmamış olması, gerekli bütçeyi oluşturmaması ve daha birçok konuda adım atmayarak Kadın Futbolunu adeta yok sayıyor olması bir ayrımcılıktan öte bir şey değildir. Kulübümüz, Kadın Futbolunun geldiği bu konumdan son derece endişelidir. Futbol oynayan kızlarımızın hukukları çiğnenmektedir. Futbol oynayan kızlarımız yok hükmünde sayılmaktadır. Futbol oynayan kızlarımız önemsizleştirilmekte ve ötekileştirilmektedir. Kadın Futbolu gereksiz görülmektedir. Federasyon kulüplerin taleplerini karşılamakta isteksiz ve boş vermişlik içindedir. Liglerin geleceği ile ilgili olarak alınacak karar takvimi için ortaya atılan Aralık ayı sonu ifadesi bir oyalamaca gibi durmaktadır. Kulübümüz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun bir an önce etkin ve yetkin kararlar alarak, Kadın Futbolunu tekrar sahaya indirmesini, liglerin başlatılmasını istemektedir."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV