Advert

KADIN FUTBOL KULÜPLERİ REST ÇEKTİ!

 KADIN FUTBOL KULÜPLERİ REST ÇEKTİ!
 KADIN FUTBOL KULÜPLERİ REST ÇEKTİ! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Kadın Futbol Kulüpler Birliği, TFF’nin kadın futbol liglerini ertelemesine tepki gösterdi. Bir açıklama yapan birlik, ligden çekilme ihtimallerini değerlendirmeye alacaklarını belirtti. Ordu'dan Rüsumat-4 Gençikspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü de bu açıklamaya destek verdi.

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, devam eden Kovid-19 salgını sebebiyle liglerin oynatılmasının ciddi riskler doğurabileceği belirtilirdi ve liglerin Aralık ayına kadar ertelendiği duyuruldu. Bunun üzerine toplanan Kadın Futbol Kulüpler Birliği, bu kararı kabul etmediklerini söyledi.

"Yadırgıyoruz"

Alınan kararlara Ordu'dan Rüsumat-4 Gençikspor ile Ünye Gücü Futbol Kulübü de destek verdi. Açıklama şu şekilde; "TFF'nin aldığı bu erteleme kararını üzüntüyle karşılıyoruz. Bu kararın alınmasında diyalogdan kaçılarak biz yaptık oldu mantığını kabul etmiyoruz. Sağlık bahane edilerek, bir çok branşta maçlar oynatılırken kadın futbolunun görmezden gelinmesini yadırgıyoruz. Bu süreçte kulüplerimizin, teknik heyetlerimizin ve sporcularımızın mağduriyetlerinin giderilmesi , mali destek sağlanması, statü değişiklikleri ve taleplerimizin daha önceki görüşmelerimizde kabul edildiğinin resmî olarak açıklamasının yapılması , milli takımlar konusundaki kulüplerimizin rahatsızlıklarının giderilmesi, kulüplerimizden muvafakatsız sporcu ayrılamaması, yabancı statüsündeki düzeltme isteklerimiz gibi konuların düzeltilmeyip, düzeltileceğine dair resmi açıklama yapılmaması ve de aynı  tavırların devam etmesi halinde tüm üye kulüplerimizle beraber ortak karar alıp, gerekirse zaten değer verilmeyen Kadın futbol kulüpleri olarak müsabakalara katılmamakta dahil tüm hak arama eylemlerimiz gündeme alınacaktır."

Tepki olarak ayak tenis turnuvası!

'Kulüpler birliği olarak TFF ile birlikte iyi diyaloglarla,problemleri çözebileceğimizi düşünürken , Kadın Kulüpler birliğini yok sayılarak kararların alınıp açıklanmasını  üzüntüyle karşılıyoruz' denilen açıklamanın devamında bir de turnuva düzenleneceği belirtildi ve açıklama şu şekilde tamamlandı; "Biz tüm kulüplerimizle maç başlama zamanı ve tüm bahsettiğimiz konularda çalışmamızı bir hafta içinde tamamlayıp TFF ile  İsterlerse toplantı yapıp ardından ulusal kanallara açıklamamızı yapacağız. Bu süreçte “Kadın futbolu durdurulur ama Kadın futbolcularımız durdurulamaz “şiarıyla İstanbul’da acilen başlamak kaydıyla  tüm illerimizde, kadın futbol takımları ayak tenisi turnuvası başlatacağız."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV