Advert

KADIN FUTBOL KULÜPLERİ 'EŞİTLİK' İSTEDİ

KADIN FUTBOL KULÜPLERİ 'EŞİTLİK' İSTEDİ
KADIN FUTBOL KULÜPLERİ 'EŞİTLİK' İSTEDİ Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye’de erkekler profesyonel ligleri start alırken, kadın futbol liglerinde henüz bir gelişme olmamasına tepkiler sürüyor. Ordu'dan Rüsumat-4 Gençlikspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün de aralarında bulunduğu 47 kulüp bir bildiri yayımlayarak erkeklerle eşitlik istedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Federasyonun “Kadın Ligleri’nin başlangıç tarihleri gelişen şartlar doğrultusunda yapılacak çalışmaların neticesinde duyurulacaktır” açıklaması ve belirsizlik ortamı kulüplerin tepkisini çekti.

"Dengesizlik kaldırılmalı"

Ordu'dan Rüsumat-4 Gençlikspor ve Ünye Gücü Futbol Kulübü'nün de aralarında bulunduğu 47 kulübün başkanı ortak bir bildiri yayımlayarak; “Kulüpler olarak Gelişim Ligleri’nden ayrı bir Kadın Futbol Departmanı ve bütçesi oluşturulması, çok yıllık bir strateji geliştirilmesinin sağlanması önceliğimizdir. Bu sayede erkek ligleri ile olan mevcut eşitsizlikler, ödüllendirmedeki dengesizlikler, güvenli sahalarda sağlıklı maç programlanabilmesi, lig ve altyapı piramitlerinin etkin planlanması gibi sorunların çözümü mümkün olacaktır” açıklamasında bulundu.

"Halı sahalar bile açık"

Bildiride erkek ligleri ile aradaki eşitsizliklerin de kalkmasını isteyen kulüpler, şunların kaydetti; "Erkek futbol liglerinin, veteran liglerinin, Avrupa'daki kadın futbol liglerinin oynandığı, hatta halı sahaların ve futbol okullarının bile açık olduğu bir pandemi dönemi geçirmekteyiz. Türkiye Kadın Futbol Ligi, 30'ncu yılına yaklaşırken, başta TFF olmak üzere paydaşlardan, katılımcı bir süreç ile Sağlık Kurulu tavsiyelerine uyacak ve spor yapma hakkımızı koruyacak çözümler üretmelerini ve ivedilikle uygulamalarını bekliyoruz."

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV