Advert

İSİM TARTIŞMASI SON BULDU!

İSİM TARTIŞMASI SON BULDU!
İSİM TARTIŞMASI SON BULDU! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Misli.com 3.Lig 4.Grup ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Türkiye Patent Enstitüsü'ne Orduspor adını kullanmak için yaptığı marka tescil başvuru reddedildi.

52 Orduspor Futbol Kulübü, isim tescil hakkı için 10 Ocak 2020 tarihinde Türkiye Patent Enstitüsü’ne (TPE) başvuruda bulundu. Başvuru TPE tarafından 12 Şubat 2020 tarihinde kabul edildi.

Orduspor’un arma ve ismini kullanma hakkı bulunan Orduspor 1967 Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, söz konusu kulübün ‘Orduspor’ ismini kullanmasının mümkün olmadığını, bu durumun 6769 sayılı Sinai Mülkiyet Kanunu’nun 18. Maddesi uyarınca yasal olmadığını belirterek TPE’ye itirazda bulundu ve itiraz kabul edildi.

TPE’nin yazısında ayrıca, ‘52 Orduspor’ isminin ‘Orduspor 1967‘ markasıyla karıştırılma ihtimali bulunduğunun tespit edildiği ve bu sebeple marka tescil başvurusunun kabul edilmediği kaydedildi.

"Örnek teşkil edecek"

Konuyla alakalı gazetemize değerlendirmelerde bulunan Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek ise şunları söyledi; "Marka tescili Orduspor'un olduğu için ve şuanda mevcutta bizim elimizde bulunduğundan bizde kulübümüzün haklarını aramakla mükellefiz. İtirazımızda bulunduk. Kabul gördü. Marka Patent Enstitüsü, Orduspor isminin, Orduspor 1967 Futbol Kulübü dışında başka yerde kullanılmasına izin vermiyor. Orduspor adını, sadece Orduspor 1967 kullanacak. Onun haricinde kimsenin de kullanmasını istemiyoruz. Biz kendi hakkımızı arıyoruz. Kimseyle de bir sorunumuz, derdimiz yok. Bu bir örnek karar oldu."

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN HAYATINI KAYBETTİ