Hükmen mağlubiyet kararı!

Hükmen mağlubiyet kararı!
Hükmen mağlubiyet kararı! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından itibaren geçerli olmak üzere, kulüplerin minimum 9 oyuncuyla sahaya çıkabileceklerini, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklarını açıkladı.

 

Alınan karar göre ligin ikinci devresinde Covid-19 test sonuçlarına göre maç ertelemesi yapılmayacağı belirtilerek, takımların sahaya en az 9 oyuncu ile çıkabileceği, çıkamadığı durumda hükmen mağlup sayılacaklarının altı çizildi.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Liglerin ikinci devresinin ilk resmi müsabakasından itibaren kulüplerin kadrolarını daha rahat oluşturabilmelerini temin etmek amacıyla A Takım Listesindeki oyuncu sayıları Süper Lig ve TFF 1. Lig için 35, Misli.com 2. Lig ve 3. Lig için 30 olacak şekilde artırılacaktır. Kulüpler, 01.01.2000 ve daha sonra doğmuş olmaları kaydıyla, profesyonel ve kulübüne en az 6 ay tescilli amatör futbolcuları da A Takım Listesi'ne yazmaksızın müsabakalarda oynatabilecektir. A Takım Listelerinde zorunlu olarak bulundurulması gereken futbolculara yönelik tescil süreleri de kısaltılmıştır. Ayrıca, transfer edilen futbolcuların sözleşmelerinin tescili için kulüplerden istenen Sosyal Güvenlik Kurumu ve Vergi Dairelerine, vadesi geçmiş borcu olmadığına dair belge ibraz etme yükümlülüğü 2020-2021 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil döneminde de uygulanmayacaktır. Bununla birlikte; yine Liglerin ikinci devrelerinin ilk müsabakalarından geçerli olmak üzere, Covid-19 PCR test sonuçlarına göre pozitif vakalar ve hastalığı geçirmekte olanlardan ötürü yapılan müsabaka ertelemeleri yapılmayacaktır. Kulüpler Futbol Müsabaka Talimatı'na göre minimum 9 kişi ile sahaya çıkabilecek, aksi takdirde hükmen mağlup sayılacaklardır."

Misli.com 3.Lig'de ilimizi temsil eden 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Fatsa Belediyespor da kadrosunda 30 oyuncu bulundurabilecek.  

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsunspor, Fatsa'ya acımadı
Samsunspor, Fatsa'ya acımadı
CEZAEVİNDEN SATILIK TAVUK
CEZAEVİNDEN SATILIK TAVUK