"HER İSTEYEN KULÜP KURAMAMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Rusumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul, Ne kulüp kurarken ne de kapatırken hiçbir engelle karşılaşılmadığına dikkat çekerek, bu noktada bazı yaptırımların olması gerektiğini savundu.

Kapanan kulüplerin futbolcularının aktarma bedeli olmadan istediği kulübe gidebilmesi gerektiğini aktaran Yurdakul, bu noktada Türkiye Futbol Federasyonu'nun da aktarma bedeli istememesinin daha doğru olacağını dile getirdi.

"Şartlar koyulmalı"

Bir kulübün kurulup liglere katılması için şartlar olması gerektiğine dikkati çeken Yurdakul; "Futbol takımı kurması bedava. Lige katılacaksan bir miktar para yatırılıyor, kimseye de sormana gerek yok. Kurayım mı, kurmayayım mı, kimseninde ve hatta TFF'nin de sana sorduğu yok niye kurdun diye! Amacın ne diye. Aslında liglere katılacaksa maddeler koyacaksın; en az 2 alt yapı ile yerel ligde yer almak zorundasın, yoksa cezai yaptırımı olmalı, hem parasal hem de bir sonraki sene lig maçlarında diye" dedi.

"Aktarma parası alınmamalı"

Ne yazık ki kulüp kapatma kararı aldığında yine ne TFF ne de bir başkası sana sormuyor niye kapatıyorsun diye. Aksine paran yoksa kapat diyen sesler çoğalıyor. Çünkü parasızsan bir hiçsin mantığının yüzdeliği hâkim olaya.

Kapatma kararı alırken de kulüplere yaptırım olmalı, lisansları bedava aktarma, masrafsız istediği kulübe geçiş yapılabilinmeli. Lisansı olduğu kulüp para istemese de, TFF aktarma parası istiyor. Onu istememeli, sporcuya hak vermeli, ücretsiz istediği takımda lisansı çıkmalı" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!