Advert

"GEÇEN SEZONUN ÜZERİNE KOYACAĞIZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Ordu Büyükşehir Belediyespor'un kaptanı Adem Kurucu, birbirini uzun zamandır tanıyan bir oyuncu grubuna sahip olduklarını belirterek, "Aynı şekilde devam ederek geçen sezonki başarının üzerine koymak istiyoruz" dedi.

Başantrenör Tayfun Tokat nezaretinde antrenmanlarına devam eden Engelsizler Ordusu, 3 Aralık'ta başlayacak olan ligi iple çekiyor.

Takımın kaptanı olan aynı zamanda sayı yükünü de üstlenen kaptan Adem Kurucu, takım halinde çok iyi çalıştıklarını söyledi.

"Hazırlıklarımızı hızlandırdık"

Sürekli birbiriyle oynayan oyuncu grubu olmalarının bir avantaj olduğunu aktaran Kurucu; "Yaklaşık 2 aydan bu yana hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Ancak şuan federasyonun verdiği tarih 2020 Aralık başı olarak gözüküyor. Bizde çalışmalarımıza bu doğrultuda devam ediyoruz. Hatta daha da hızlandırdık. Üzerine koymaya çalışıyoruz. Geçen sezonki kadro aynen duruyor. Hepimiz birbirimizi uzun yıllardır tanıyoruz. Hep birlikte oynadık. Aynı şekilde devam ederek geçen sezonki başarının üzerine koymak istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde devam ediyor" dedi.

"Pandemi olumsuz etkiledi"

Koronavirüs sürecinde antrenman yapamadıkları için açığı kapatmaya çalıştıklarının altını çizen Adem Kurucu; "Koronavirüs nedeniyle liglerin geçen sezon Mart ayında bitirilmiş olması, engelli olmamız nedeniyle evde kalıyor olmamız bizi olumsuz yönde etkiledi. Form grafiğimiz de etkilendi. Biz spor yaptığımız sürece kendimizi sağlıklı hissediyoruz. Spor salonları kapatılınca evde her ne kadar bireysel sporumuzu yapsak da, takım halinde spor yapamadığımız için bir özgüven kaybı oldu. Covid-19 bizi etkiler mi etkilemez mi diye düşündük. Çok uzun süre sahalardan uzak kaldığımız için açığı kapatmak için daha çok çalışıyoruz. Haftada ortalama 16-17 saat antrenman yapıyoruz. Bu açığı kapatıp kapatamadığımızı müsabakalara başladığımızda göreceğiz. İnşallah hayırlısıyla o maçlarda da var gücümüzle mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SINAVLAR ERTELENDİ
SINAVLAR ERTELENDİ
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!
100'ER 100'ER ÖLÜYORUZ!