"EKSİKLERİ DÜZELTECEĞİZ"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

52 Orduspor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Bora Marangoz, eksikleri düzeltip takımı belli bir seviyeye getirmek için uğraştıklarını belirterek, konuk edecekleri 1954 Kelkit Belediyespor'u mağlup ederek çıkışa geçmek istediklerini dile getirdi.

Bora hoca takımı kendine getirdi

Kalan 4 müsabakayı en iyi şekilde tamamlamak istediklerini aktaran Marangoz, bunların ilki olan Kelkit Belediyespor karşısında var güçleriyle mücadele edeceklerini ifade etti.

"Daha iyi olacağız"

52 Orduspor'u daha iyi seviyeye getirmek istediklerinin altını çizen  genç çalıştırıcı; "Sezon boyunca takımın aldığı skorlar 3 puan anlamında haneye yazılmasa da, alınan beraberlikler bu takımın bir şeyleri doğru anlamda yapmasına sebebiyet vermiş. Savunma anlamında zaafı olmamış, gol atmış, skoru koruyamamış. Biz bunlarla ilgili bir takım çalışmalar yapıyoruz. Hocalarımızla oturup takımın geçmiş maçlarını izliyoruz. Onlarla ilgili tespitlerimiz oluyor. Bu eksiklikleri sahada düzeltmeye çalışıyoruz. Biz bu eksiklikleri düzelttikçe takım belli bir seviyeye gelmiş olacak. Hassas olduğumuz noktaları düzelttikten sonra takım daha iyi olacak" dedi.

"Liderle oynamamız avantaj"

Kendilerini zor bir maçın beklediğini hatırlatan Marangoz, şunları söyledi; "Cumartesi günü ligin lideri 1954 Kelkit Belediyespor ile karşı karşıya geleceğiz. Liderle oynayacak olmamız avantaj. Bu anlamda oyuncuyu motive etmek çok zor olmayacak. Şuan puan durumu anlamında bulunduğumuz yer bize, bu oyuncu grubuna ve şehrimize layık değil. Bu bir süreç. Bu süreci hem teknik adam, hem yönetim hem de oyuncu anlamında doğru yönetmek lazım. Her şey bir anda olmuyor. Aceleciyiz, hemen bir şeyler olsun istiyoruz. Ama oyun felsefesini oturtmak zaman istiyor. Bu zamanı kısa vadeye yayıp, önümüzdeki 4 maçı en iyi şekilde değerlendirerek, sonrasında devre arasındaki sürece bakmak istiyoruz."

"Kayıpsız geçmek istiyoruz"

Takımın moralinin bozuk olduğunu, onu da yükseltmeye çalıştıklarını aktaran başarılı çalıştırıcı; "Rakiplerin eksik maçı olması, o müsabakaları kazanacağı anlamına gelmez. Biz bu süredeki maçları kayıpsız bir şekilde geçip, aradaki puan farkını tutmak istiyoruz. Şuan takımın fiziksel durumunu bilmediğim için yükleme yapamıyorum. Sadece bulunduğu seviyeyi koruyorum. Ama sonraki süreçte taktiksel anlamda bir şeyleri verdikten sonra takımımız daha iyi konuma gelecektir. Çünkü o oyuncu kalitesi var. Takımın biraz moral ve motivasyonu düşmüş. Biz onu yükseltmeye çalışacağız" diye konuştu.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
TAHTA AÇILDI!
TAHTA AÇILDI!