Advert

AMATÖRLERİMİZ YAŞASIN...

AMATÖRLERİMİZ YAŞASIN...
AMATÖRLERİMİZ YAŞASIN... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Koronavirüs nedeniyle amatör liglerin hala başlamamasına tepkiler sürüyor. Son olarak Spor Toto Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü ve Ünye 1957 Spor'ujn yanı sıra Misli.com 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü de amatör liglerin başlaması gerektiğini açıkladılar.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig, Yerel Amatör Büyükler ve Yerel Amatör alt yaş grubu müsabakalarının durumunun Ekim ayı sonunda tekrar değerlendirileceğini açıkladı.

Bu açıklama sonrası hem amatör kulüpler hem de amatör futbolcular deyim yerindeyse isyan etti.

"Liglerin oynatılabileceğine inanıyoruz"

Orduspor 1967 Futbol Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; "İçerisinde bulunduğumuz zorlu sürecin ve riskin farkındayız. Bu sebeple gösterilen hassasiyeti anlayabiliyoruz. Ancak profesyonel liglerin gerekli sağlık önlemlerinin alınmasıyla sorunsuz bir şekilde oynatılabildiği ve Amatör liglerde yer alan kulüplerin mağdur durumda oldukları göz önünde bulundurularak, liglerimizin oynatılabileceğine inanıyor, alınacak kararı sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca Orduspor Kulübü olarak koronavirüs salgını karşısında korkusuzca, fedakarca ve aile özlemiyle görevlerini yerine getirmeye gayret gösteren, kahramanlarımız tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz" denildi.

"Amatör ligler oynatılsın"

Ünye 1957 Spor Kulübü ise amatör liglerin bir an önce başlaması gerektiğini savunarak şu açıklamada bulundu; "Sağlığın her şeyin önünde olması şartıyla amatör futbolcuların mağduriyetini gidermek ve onların emeklerine saygı için Bölgesel Amatör Lig'in en kısa zamanda oynatılmasını istiyoruz."

52 Orduspor da destek verdi

Misli.com 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü de amatörlere destek vererek şunları kaydetti; "52 Orduspor FK ailesi olarak 70 Bin amatör sporcuyu bünyesinde bulunduran, TFF amatör alt liglerin biran evvel başlatılmasını arzu ediyoruz. Sporun temelini teşkil eden amatörlerimizi biran evvel sahalara dönmesini, ekmeklerini kazanmalarını, sağlık koşullarını devletimiz tarafından ücretsiz karşılanarak sağlanması anlamında desteğimizin tüm amatörlerimiz ile beraber olduğunun bilinmesini istiyoruz. Devletimiz büyüktür, güçlüdür. Bu sorunun da amatörlerimizin lehinde çözeceğine inanıyoruz."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV