Advert

2.AMATÖR TAKIMLARI ÜST LİGE ÇIKTI!

2.AMATÖR TAKIMLARI ÜST LİGE ÇIKTI!
2.AMATÖR TAKIMLARI ÜST LİGE ÇIKTI! Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma ile Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri ve başkan adayı Metin Kır, amatörlerle ilgili bir müjde vererek, 2020-2021 sezonundan itibaren 2.Amatördeki takımların da 1.Amatörde yer alacağını belirttiler.

ASKF binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Ali Osman Osma, Ordu 2.Amatör Küme'de yer alan takımların, başvuruları üzerine yeni sezon öncesinde 1.Amatöre alındığını söyledi.

"BAL'da 4 takımımız oldu"

ASKF Genel Sekreteri Kır ise; "İlimizde oynanamayan 1.Amatör Küme Play-Off sonrasında federasyon ile yapılan görüşmeler sonrasında iki kulübümüz Orduspor 1967 ile Ulubey Belediyespor, önümüzdeki sezon BAL Ligi'nde mücadele edeceklerdir. Birçok ilde BAL Ligi takımlarını belirlemek için kura çekimine gidilirken, biz Ordu ili olarak kura çekimine girmeyerek ilimizi toplam 4 takımla BAL Ligi'nde temsil etme hakkı elde ettik" dedi.

"Süper Amatör Ligi kurmak istiyoruz"

'Türkiye Futbol Federasyonu'na yapılan başvuru sonrasında önümüzdeki sezon 2.Amatör takımlarımızın 1.Amatör Küme'de mücadele edebilmeleri için izin kararını aldık' diyen Kır, şunları söyledi; "Bu kararla 2.Amatör takımları da 2020-2021 sezonunda 1.Amatörde mücadele edebilecek. Böylelikle daha fazla müsabaka oynanacak ve daha çekişmeli bir sezon yaşamış olacağız. İlimiz amatör futbolunun kalitesini ve gelişmesini artırma konusunda yaptığımız girişim ise Süper Amatör Lig'in kurulması olacaktır. Bizlere desteğini esirgemeyen Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Genel Başkanı Ali Düşmez ve Başkan Yardımcısı Şener Aydın'a teşekkür ederiz."

Kır, "Yaklaşık 111 kulüp Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği maddi yardımdan pay alacaktı. Araya pandemi girdi, pandemiden sonra ödeneceği söylendi. Ama henüz ödenmedi. Bu paranın ödenmemesini isteyen bir kesim var. Bizim sevdamız amatörlere yardım etmek.Kimseye cevap vermeyeceğiz. Yeni projelerimiz var" diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul -Yılmaz Ülgü   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"SAĞLIK MÜDÜRÜ NE İŞ YAPIYOR?"
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI
ŞEHRİMİZ ORDU KİTABI