Advert

26 yıl önce bugün...

26 yıl önce bugün...
26 yıl önce bugün... Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 17 Eylül 1994’te İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda yapılan Gençler Dünya Boks Şampiyonasında 75 kg. Final maçında Rus rakibi İbragim’i 9-7’lik skor ile mağlup ederek Dünya Gençler Boks Şampiyonu olarak adını Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazdırdı.

Ordu Gençlik ve Spor il Müdürü olarak görev yapan Genç 26 yıl önceyi şu sözlerle ifade etti; “Bugün 17 Eylül. Bundan tam 26 yıl önce Gençler Dünya Boks Şampiyonu oldum.  Bugünle onur duyuyorum. Türk Bayrağımız göndere çekildi ve İstiklal Marşımızı okuduk. Tüm Dünya’ya sesimizi duyurmuş olduk. Yıllar önceki duyguları hala yaşıyor olmak; anlatılmaz yaşanır. Bu süreçte bizleri yetiştiren emeğini eksik etmeyen gecesini gündüzünü bizlere ayıran antrenörlerime ve Milli Takım antrenörlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah bizlerde  yaptığımız sportif çalışmalar ile yeni şampiyonlar yetiştireceğiz.

"Tüylerim diken diken oluyor"

1994 Yılı 17 Eylül tarihini duydukça ve hatırladıkça, her İstiklal Marşı’nı duyduğumda, Türk Bayrağımızın dalgalandığını gördükçe tüylerim diken diken oluyor. Hayatımın dönüm noktalarından biriydi. Şampiyon Olmamda katkısı olan Antrenörüm Mustafa Genç’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Haber merkezi
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV