"1. LİG OYNANIRSA, 2. VE 3. LİG'LERDE OYNANMALI"

Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Kadınlar Futbol 3.Ligi'nde Ordu'yu başarıyla temsil eden Rusumat-4 Gençlikspor, 1.Lig'in oynanıp 2. ve 3.Lig'in oynanmasını kabul etmediklerini açıklayarak, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan liglerin durumu ile ilgili bir cevap beklediklerini deklare ettiler.

Rusumat-4 Gençlikspor'dan önemli açıklama:

Antrenmanlara başladıklarını ve liglerin başlamasını beklediklerini kaydeden Rusumat-4 Gençlikspor, 110 Kadın futbol takımı, 3 binden fazla kadın futbolcu, binlerce hoca ve personelin Türkiye Futbol Federasyonu'ndan haber beklediğini belirtti.

Kadınlar Futbol 1.Ligi'nin başlaması halinde 2. ve 3.Lig'in de başlaması gerektiğini aktaran Rusumat-4 Gençlikspor, şu açıklamalarda bulundu;

"Tek bir açıklama yapılmadı"

Türkiye Kadın Futbol Ligleri’ne tüm dünyayı etkisi altına alan Covid19 virüsü nedeniyle Mart’ın ikinci haftasında ara verilmiştir. Ve sonrasın da yapılan açıklama puan sıralamasına göre ligler tescil edilmiş ve üst lige çıkan takımlar ve Avrupa’da ülkemizi temsil edecek takım belirlenmiştir. Rusumat-4 Spor Kulübü olarak kadın futbol takımımız faaliyetlerine ve antrenmanlarına başlamış olup liglerle ilgili açıklamayı büyük bir heyecanla beklemeye geçilmiştir. Fakat Avrupa’nın önde gelen Liglerinin yanı sıra bir çok ülkede liglerin 10-12. Haftası oynanırken Ülkemizdeki kadın futboluyla ilgili tek bir açıklama yapılmamıştır.

"TFF'den cevap bekliyoruz"

Ülkemizde Kadın futbolundan hariç Kapalı spor salonlarında gerçekleşen spor dallarının hepsinde ligler oynanmaya başlamış olması bizi derin bir düşünceye itmiştir. Ülkemizde Kadın futbolunu gelişime açıktır. İmkan olduğu sürece ülkemizin insanlarının neler yapabileceğini herkes bilmektedir. Ayrıca son zamanlarda sadece Kadınlar 1. Ligi’nin oynanacağı 2 ve 3. Ligin bu yıl oynamayacağı konuşulmaktadır. Bu durumu kesinlikle kabul etmemekle birlikte 1.Lig takımlarının da bu durumu kabul edeceğini düşünmemekteyiz. Son olarak Türkiye Futbol Federasyonundan haber bekleyen 110 Kadın futbol takımı, 3000'den fazla kadın futbolcu, binlerce hoca ve personel bulunmaktadır. Bunları da göz önüne alarak Federasyonumuzun bu çağrımıza kısa sürede olumlu cevap vereceğini düşünmekteyiz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
Orbel akaryakıt istasyonu satıyor!
"MAAŞLAR AÇLIK SINIRININ ALTINDA"