Karadeniz’de eş zamanlı kan bağışı

  Karadeniz’de eş zamanlı kan bağışı
  Karadeniz’de eş zamanlı kan bağışı Admin
Bu içerik 0 kez okundu.

 

            Karadeniz Kent Konseyleri Birliğince "Karadeniz'in Kanı Ülkesi İçin Akıyor" sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Eş zamanlı 18 ilde gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören kampanyada binlerce ünite kan toplandı.

            Dönem Başkanlığını Ordu Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt Kan Bağış alanlarını gezerek bağışçıları tebrik etti. Enginyurt, “Güçlü Türkiye'nin güçlü STK’ları olur. Çok şükür Sınır ötesinde başarılı bir operasyon gerçekleşiyor, bu operasyonda kan ihtiyacı olabilir ve de moral olarak yanlarında olduğumuzu belirtmek amacıyla bu fikri sahiplendik konseylerimizin sahiplendi ve bugün de icra ediyoruz. Emeği gecen herkese teşekkür ediyorum." Dedi.

            Kampanyanın Ordu ayağı Ünye ilçe merkezinde Ünye Kent Konseyi ile birlikte gerçekleştirildi. Kampanyayla ilgili bilgi veren Birlik Genel Sekreteri Seyfettin Kızıl, "Bugün itibarıyla en önemli gündemimiz hiç kuşkusuz ki Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' dır. Çok şükür şimdiye kadar Kızılay'ımız tarafından acil kan çağrısı yapılmamış olmasına rağmen, biz Karadeniz Kent Konseyleri Birliği olarak Afrin'de ülkesi için sınır ötesi harekatta bulunan Mehmetçiğimizin her an ihtiyaç duyabileceği ya da diğer acil hastalarımız için kan ihtiyacını karşılamak üzere bir kampanya gerçekleştirmeyi düşündük. Bugün 18 ilde binlerce ünite kan toplandı." diye konuştu. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI