YÜZDE ELLİ ZAM
Ali Öztürk

YÜZDE ELLİ ZAM

Bu içerik 360 kez okundu.
Reklam

 

Altınordu Belediyesi, ilgili  işçi sendikası ile yaptığı toplu sözleşmede, 2021 yılı için  işçilere  % 50 nispetinde zam yapmış. Bunun yanında ayrıca sosyal yardımlarda  da epey bir artış sağlanmış. 

Bundan yıllarca yıl önce rahmetli  Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde memur maaşlarına yüzde elli zam yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. O tarihten bu yana gerek memur aylıklarına  gerekse işçi ücretlerine böyle yüksek bir oranda zam yapılmamıştı. Bu bakımdan bugüne kadar yaptığı uygulamalar nedeniyle haklı, haksız eleştirilere maruz kalan  Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’i, bu defa kutlamak gerekir.  

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, işçi ücretlerine gerekli zammı yaparken ne yazık ki partisi AKP’nin  İstanbul Büyükşehir Belediyesi  üyeleri, İstanbul’daki yoksul kesimlerin ucuz ekmek yemelerini,  MHP’li üyelerle birlikte engellemekten imtina etmiyorlardı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel kişilere ait  fırınlarda  2 TL’den satılan 220 gram ekmeği, yoksul halk için kendi fırınlarında 250 gram üreterek 1 Liraya satmaktadır. Bu ekmeği satın almak için halk  sıraya girerek uzun  kuyruklar oluşturmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu durumu dikkate alarak üretimi artırmak ve satış büfelerini de çoğaltmayı gündeme getiriyor. Gel gör ki, Başkan İmamoğlu’nun  her türlü halk yararına projelerini engellemeyi kendilerine şiar edenmiş olan  AKP ve MHP’li meclis üyeleri bu tasarımı da engellemekten geri kalmıyorlar 

               Bu da böyle bir çelişki işte!.

52 ORDUSPOR

3. Lig temsilcimiz 52 Orduspor sezona şampiyonluk hedefi ile başladı. Ancak ne var ki, evdeki hesap çarşıya uymadı. Son 7 maçının altısını berabere bitiren 52 Orduspor, son maçında son sıralardaki Sultanbeyli’ye de 2-0 mağlup olunca teknik direktör Sinan Bayraktar istifa etmeyi yeğledi. 

Sinan Bayraktar mahallemin çocuğudur. Her ne kadar gerek yaşımız farklı olduğundan  gerekse uzun yıllardır Ordu dışında bulunmam nedeniyle kendileriyle pek bir yakınlığım bulunmamaktadır. Ancak yakinen tanıdığım ailesi, düzgün ve her bakımdan güvenilir komşularımızdandılar.

Sinan, futbolculuğu döneminde biz mahalle komşularını da gururlandıran başarıları olan bir sporcuydu… Ayrıca sporcu ahlaki yönünden de örnek alınacak bir futbolcuydu. Teknik Direktör olarak nedense kendisinden beklenen başarıyı gösteremedi. Bana göre tahminim, karakter olarak ağırbaşlı, biraz içine kapanık biri olan Sinan, iyi bir teknik direktör olmasına rağmen takımı motive etmekte pek başarılı olamıyor. Bir Yılmaz Vural ya da rahmetli Tamer Güney gibi takımı motive edebilme yeteneği de olsa çok daha başarılı olacağını düşünüyorum.  

Arnavutköy’le anlaşan Sinan Bayraktar’a yeni görevinde başarılar dilerim. 

ORDUSPOR MARŞI

Maçlarda  Orduspor’u motive edecek bir marş sözü yazmıştım. Bu sözleri, TRT emekli Müzik Dairesi Başkan Yardımcılarında bestekar İlgün Soysev rast makamında besteledi. 

Gazeteci arkadaşımız Erol Karaer bu marşa klip yaptırıp sosyal medyada yayınladı. Ayni zamanda ünlü udi de olan Bestekar İlgün Soysev’in, sözleri tam ezberleyemediği için yavaş bir tempoyla seslendirmesine rağmen çok kişi tarafından beğenilen bu marş, 52 Orduspor Yönetimi tarafından da beğenilmiş. 

Asbaşkan Bahtiyar Köksal, antetli bir kağıtla bana teşekkür ettiler.  Ordu Kültürü için kendimce yapığım şiir, türkü sözü, anekdot ve monologlarla ilgi olarak Ordu’daki resmi ve özel kurumlardan bugüne kadar böyle bir jest görmediğim için bu beni ziyadesiyle mutlu etti. 

Ancak ne var ki, ayni günlerde Orduspor Marşı diye, 1967’de kurulan  Orduspor’un kuruluşunda yıllarca önce Cumhuriyetçi Ordu Gençliği için yazılmış güzel bir marş sosyal medyada yayınlandı. 

Bu durum bana çok manidar geldi. Nitekim bu güzel marşta,  Orduspor’a vurgu yapan hiçbir söz yok. Sadece sonradan monte edilmiş olan “Orduspor çok çok çok yaşa” sözleri yer almakta.  

Bunu da bilgilerinize arz ederim 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Aşı sırası 75 yaş üstünde
Son dakika transferi!
Son dakika transferi!