Coşkun Özbucak

"KAPANMA"

Bu içerik 311 kez okundu.
Reklam

 

      "Kapanma" sözcüğüne yeni bir anlam daha ekledik. Sporda kendi sahasına "kapanma", inancına göre "kapanma" gibi anlamların yanında, şimdi de salgının artması üzerine zorunlu olanlar dışında üretimi durdurma ve eve çekilme anlamında "kapanma" gündeme geldi.

      Ordu'da hastanelerde poliklinikler ve yemekhaneler bile korona yatakhanesi yapıldı. Tehlikenin boyutunun bir yansıması.

       Özellikle TTB ve sağlık örgütleri, bilim insanları ısrarla "kapanma" vurgusunu yapıyorlar. "Kapanma" olmadan alınan önlemlerin bir yararı olmayacak.

        "Kapanma" hemen olmalı. Ancak devletin yapması gerekenler var. Eve kapanan insanların gereksinimlerinin giderilmesi zorunlu. Örneğin 14 gün gıda, sağlık gibi zorunlu olanlar dışında üretim dursa ülke batar mı?

      Hayır. Bu şekilde devam edilirse batarız.

      Sonuç olarak, kapanma kararı bir an önce alınmalı, halkın gereksinimleri karşılanmalı. 2021 bütçe görüşmeleri bunun üzerinden yapılmalı. Belediyeler zorunlu ve acil gereksinimler dışında müteahhitlere para kazandırmak için yaptığı ihaleleri iptal etmeli, bundan sonra yapılacaklardan da vazgeçmeli. Şu an insanlar yaşamla ölüm arasında iken paralar gelişigüzel harcanamaz.

     Sorumluluktan kaçıp, halka "evden çıkmayın" demekle de olmuyor.

      Salgına yönelik savaşın ön cephe askerleri olan sağlıkçıların hakları övgü yapılarak geçiştirilemez. Atanamayan sağlıkçılar atanmalı; "tehlikeli işlerde" çalışmaktan kaynaklı hakları teslim edilmeli. Salgına yönelik savaşta, ön cephedeki sağlıkçılar güçlü olursa savaşı kazanırız.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI