2020
Sevinç Erol

2020

Bu içerik 509 kez okundu.
Reklam

 

Rüzgâr gibi geçti koskoca bir yıl diyemeyeceğim. Çok üzgünüm dilimde varmıyor ama çöp oldu 2020. Eğitim de devrim yapacaklar evrim yaptı. Sağlık derseniz büyük bir savaştan henüz çıkamamış şehit ve gazileri ile nevri döndü. Sendikalar isimleri kaldı varlıkla mazi oldu. Politikacılar ise varlıkları sandıkta, yoklukları inzivaya çekildi. Ötekileştirdiğimiz her şeyin helvasını kavurduk. Toplum dersen online yaşam mücadelesi verir oldu. Koca bir yıl tuzla buz oldu. Gelecek yılın da olmayacağı şüpheli.

Daha dün çok uzak değil, yaşadığımız güzel seneler. Bariyersiz nefes alıyormuşuz. Sevdiklerimize sarılıyor kucak açıyormuşuz. Hiç ölmeyecek gibi sevmediklerimizle mücadele veriyormuşuz. Yaşama derdimiz hazlarımız bir tık nasıl, dünya yüzünde umuda dönüşürmüş.  Hüznümüzü sevincimizi yürek yüreğe, el ele paylaşırmışız. Birlikte maçlarda bağırır, sinemalarda mendiller uzatıp ağlaşır, gülermişiz.

Çok değil 2020 hayatımıza girmeden önce. Güllük gülistanlıkmış.

Bir dönüşüm var, bir değişim var ama süreci acılı ve kaygılı yaşayarak geçiriyoruz. Tarih anlatacak diyor birçok insan. Tarih sadece kayda alınanı ve istenileni bağlayacak. 

Hayat işte şuanı rezil edersen, geleceği vezir edemez oldurur.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI