MİLLİLİK MESELESİ
Ekrem Karadağ

MİLLİLİK MESELESİ

Bu içerik 1573 kez okundu.
Reklam

 

Ulus bilincini toplumun her kesimlerine kazandırmak amacıyla iki bakanlığımız Milli olarak adlandırılması düşünülmüştür. Biri Milli Eğitim Bakanlığı diğeri ise Milli Savunma Bakanlığıdır.

Amaç; eğitim öğretim ve Savunmada geleneksel yapıların korunması, tarih, kültür değerleri ve inançların korunmasını sağlamak ile Ulus bilincini bireylere kazandırmaktır.

Millilik meselesi derin bir mevzudur bir başka yazımda daha geniş değineceğim, asıl konumuza geçmek istiyorum.

Millî Piyango İdaresi, Türkiye'deki şans oyunlarını yürütmesi için, 5 Temmuz 1939 tarih ve 3670 sayılı kanunla kurulmuş kamu kurumudur. 2020 yılında şans oyunlarını yürütme yetkisi Sisal Şans'a verilmiştir. İdare yalnızca oyunlara ilişkin izleme ve denetleme yetkisine sahiptir. Ancak söz konusu kurum şans oyunları adı altında kumarbaz yapı içermektedir. Bu bakımdan Milli piyango olarak isimlendirilmesi deli saçmalığıdır. Kaldı ki özelleştirilen bu kurum yasal düzenlemeyle birlikte Demirören piyango olmalıdır.

Şu acı gerçektir ki; özelleştirilen piyangonun tüm çekilişleri hileli, şaibeli ve entrikalar döndürüldüğü söylenilmektedir. Demirören piyangosu bilet satışları, şans oyunlarından kar paylarını alarak satış yapıyorlar, müşterilerine dağıtacakları pay her ne olursa olsun dağıtımı gerçekleştirilmelidir. Oysa birkaç hafta bilinmeyen şans oyunlarındaki müşteri payları da şirketin hesabına aktarılmaktadır.

Dünya da böyle bir ticaret yoktur şayet varsa da ahlaksızlıktır.

Toplumsal bilinç oluşturularak vatandaşların şans oyunları oynamamaları sağlanmalıdır.

Devletin vergi gelirleri üretim kaynaklı değildir, tam tersi kumar, şans oyunları, sigara ve alkol ve akaryakıt zamlarıyla karşılanmaktadır. Tüm kurumlar halkı söğüşleme düzeni üzerine kurulmuşlardır.

Belediyeler kayıp kaçak bedeli, Elektrikte TRT payı ile sayaç okuma bedellerini zorbalıkla almaktadırlar.

Bankalar birer şer odakları ve faiz ocakları olmuşlardır.

Alt yapısı hazırlanmadan özelleştirilen kurumlar halkı iliğine kadar soymaktadırlar, siyasetçileri de seyirci olmuşlardır.

Yeter, inin artık halkın sırtından …

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
MEMEMENSPOR'U ORDULULAR TAŞIYOR
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
AYDIN ÜSTÜNTAŞ ÖDÜLÜ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI