Advert
ASKI
Sevinç Erol

ASKI

Bu içerik 300 kez okundu.
Reklam

 

     Genelde bir şeyleri erteleme adına kullanılabileceği de düşünülür. Hayat işte bir şeyleri asarken, keserken nelere dokunacağını, bilmek lazım değil mi? Genel olarak neler ertelenmeyebilir meselası canım?

       Hayaller ertelenmeyebilir değil mi? Hadi hayal kuralım. Bu askı işi olmasaydı ne olurdu? Ülke içinde tarım, hayvancılık, doğal kaynaklarımız, yerüstü - yerin altı diyelim, Statü gözetmeden kendi halkımız çok rahat kullansa, fazlasını dışa satsak. Dış piyasada kapış kapış taleplere yol açsa. İşsizlik diye bir sözcük dahi literatürümüzde olmasa. Eğitimde eşit haklara sahip olsak! Sanat, edebiyat,  fen bilimlerinde, teknolojide tarihe damga vuracak buluş ve araştırmalarımız örnek alınsa. İç de kimsenin mezhebi, dini kökeni, ırksal özeliği ayrıştırılmadan kardeş kardeşle dünyaya örnek olacak bir insan ilişkisi yaşasa. Paramız uluslararası paraların yanında ön sırada olsa.  Doğal yaşam biçimimiz dünyada örnek alınsa. Askıya ekmek asan ülkelere, rencide etmeden, iş sahaları oluşturup, emeğin değeri ve insanın önemsendiğine dâhi, örneklerle dünya basının da anlatılsa?  Turizm cenneti ama aynı zaman da turistler için cennetten bir köşe olsa.  Siyasetçilerin mizah kültürleri gelişse, usul, üslup ve adapta tüm ülkeye örnek olmayı mı hayal etsek?

    İşte hayaller gerçek olsa hayat da bayram olurdu.  Önce hatalar silsilesini yaparız sonra çıkar divan karşısına paşalar gibi özrümüzü dileriz. Maksat iş yürüsün, askıda kalmasın.

         Askıda ekmeğe muhtaç kalmış düşüncesinin oluşturulduğu bir topluma, daha da utandırıcı bir darbe nedir biliyor musunuz? Alenen güzel bir davranışmış gibi sunulması.  Üstelik buna izin vermeyecek yaptırım gücüne sahipken.

         Atalarımız bu memleketi bileğinin ve kanının gücü ile almışken. Düşündürücü bir hareket? Türk milletini öyle askıya asamazsınız. Gün olur, devran döner, millet sizi askıya alırsa fena.

         Bir nimete muhtaç edip, sonrasında bahşeder gibi beyanda bulunmak, yardım değildir. 

 

 

 

 

 

  

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!