Advert
Sokak öyle demiyor
Yusuf Can Erişen

Sokak öyle demiyor

Bu içerik 198 kez okundu.
Reklam

Sağlık Bakanlığı'nın günlük açıkladığı Covid-19 rakamları artık ciddiye alınmamaya başlandı. Öyle ki bakanlık bile rakamları toplarken hata yapmaya başladı. Çünkü resmiyete geçen yani açıklanan rakamlar ile gerçek hayattaki rakamların hiç de örtüşmediği gün geçtikçe daha da belirginleşiyor.

Bakıyorsunuz sağımızda solumuzda, yüzlerce insan artık evlerine kapanmış karantinada. Yani neredeyse her apartmanda bir covid vakası var desek, hiç de abartmamış oluruz.

Okullar hala tam öğretime geçememiş, kahvehaneler açılmamış, birçok ligde müsabakalar başlamamış, hastaneler dolu, maske mecburiyeti devam ediyor ancak Sağlık Bakanı açıkladıkları veriler ile halkı rehavete sokmaya, sanki korkulacak bir şey yokmuş gibi rahatlatmaya çalışmaktadır.

Bugün sokakların bu kadar dolu, çay ocaklarının, kafelerin dolu olmasının nedenleri arasında gerçek rakamların halktan saklanmasının geldiğini de unutmamak lazım.

Bu rakamlar bilinçli olarak az gösterilerek halk sağlığı ile oynandığını ve bunun da suç olduğunu unutmamak gerektiğini de hatırlatırım.

Sağlıkla kalın…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
Şahin'den Genç'e teşekkür ziyaret
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!
LİDERLİĞE 'TİRYAKİ'!