Advert
NİÇİN SUSTUNUZ
Ekrem Karadağ

NİÇİN SUSTUNUZ

Bu içerik 1411 kez okundu.
Reklam

   Vatandaşımız suskun, kimsenin ağzını bıçak açmıyor. Neden? Sivil toplum örgütleri suskun, bazı Medya patronları ve yazarlar suskun sanki dilini yutmuşlar.

      Korktukları bir şeyler mi var?

Aslında bu ürkütücü bir durumdur, Cumhuriyet tarihi sürecinde böyle suskunluk yaşanmamıştır.

Peki, aydınlar neyi bekliyor, onlar neden suskundurlar! Yaratılan korku imparatorluğunda sus pus olmakla yok olacaklarını bilmiyorlar mı?

Aydın tarihin oluşumuna katkıda bulunan, gerçeği söyleyen, insanlığın ilerlemesi adına kişisel çıkarlarını tehlikeye atan, gericilik, tutuculuk gibi insanlık dışı davranışlarla savaşan kişidir.

Lakin onlar da suskundurlar.

Demokrasi ve eğitim sistemi dinselleştiriliyor, çıkarlar uğruna Cumhuriyetin temel kazanımları kemirilmektedir.

Teslimiyetçi ve işbirlikçi siyasetçilerce, güzide ve özellikle kar eden kurumları tesisleri, limanları, bankaları yabancılara peşkeş çekmişlerdir.

Ulusumuzun topraklarını pazarlamak isteyenler azalacağına her geçen gün çoğalmaktadır. Kendilerine ister demokrat ister halkçı, ister dinci desinler onlar aslında dış para babalarının maşalarıdır.

Toprak satılarak yerleşen yabancıların sayılarının artması gelecekte milli egemenlik ve siyasal, coğrafi, sosyal ve ekonomik konularda onarılması zor sorunları da beraberinde getirecektir.

23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramı, 30 Ağustos zafer bayramı,29 Ekim Cumhuriyet bayramı tören ve gösterilerinin kaldırılmak istenmesi bu anlamda düşündürücüdür. 19 Mayısı kurtuluş savaşının başlangıç tarihi olarak görmek istemiyorlar. Osmanlı’ya bir başkaldırı olarak görüyorlar şimdilik bunu açık olarak ifade edemiyorlar tüm sorun buradadır.

İsmet İnönü’nün; “Bir memlekette namus erbabı lâakal namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur” sözleri ne kadar anlamlı ve günceldir.

Emperyalizm bugünde Orta doğunun petrol zenginliklerine yerleşmek istemektedir. Arap baharı, demokrasi ve özgürlük getireceğiz söylemleri bahanedir. Özgürlük getirilecekse Suudi Arabistan halkına getirilmelidir. Eski bilindik oyunlar sergilenmektedir.

İşte o teslimiyetçi siyasetçiler;

Atatürk’ün, ‘hıyanet içinde bulunabilirler’ dediklerindendir.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV