Advert
Hasta ediyorsunuz!
Yusuf Can Erişen

Hasta ediyorsunuz!

Bu içerik 221 kez okundu.
Reklam

 

Ordu’da yıllardır devam eden siyasi çekişme, son yıllarda iktidar içinde de bölünme ve kavgalar şeklinde kendini gösterince, Ordu’nun neredeyse iki dönemi heba edildi.

Eski Ordu Valisinin iktidar siyasetinin tam içine girip, orada da taraf olup bölünmeye neden olunca ilimizin beklenen bir çok yatırımı, bu kavganın kurbanı oldu.

Havalimanı’nın eksiklikleri, çevre yolunun devamı, ilçelerin ulaşım sorunu, eğitimdeki fiziki yetersizlikler, öğretmen ve doktor açığı, en önemlisi de hastane sorunu hep bir sonraki yıllara ötelendi.

Bir de, “şehir hastanesi mi olsun, tıp fakültesi hastanesi mi?” ile başlayan, sonra yeri konusunda devam eden tartışmalar hasta göçünü artırırken, bir süre sonra da yerini doktor göçüne bıraktı.

Onlarca alanında uzman doktor fiziki yetersizlikler ve yönetimsel baskılar yüzenden Ordu’yu terk ettiler.

Bu çekişmeler yüzünden ne bir şehir hastanemiz oldu, ne de Tıp Fakültesi hastanemiz.

Bu çekişme sağlık konusunda Ordu’ya bir koca 6 yıl kaybettirdi. Şimdi aklı selim galip geldi ve hastanenin Ordu Üniversitesi yanında, daha önce kamulaştırılan yaklaşık 300 dönümlük arazinin üzerine yapılması kesinleşti.

Yani başa döndük… 6 yılı ve o tartışmaları boşa yaptık… Onlarca doktoru boşuna kaçırdık… Binlerce hastayı başka illerde perişan ettik… Sağlıkta huzuru bozduk, barışı baltaladık.

Dahası 15 milyon TL harcanan bir Botanik Park’ı tarumar ettik.

Bedelini de hiç suçumuz olmamasına rağmen halk olarak biz ödüyoruz…

Allah cezanızı verecek, diyecek kadar bari hakkımız olsun!

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
KUPADA DİŞLİ RAKİP!
ÖNER ABİYE SON GÖREV
ÖNER ABİYE SON GÖREV