Advert
 İNSANÜSTÜ VARLIK
Ekrem Karadağ

İNSANÜSTÜ VARLIK

Bu içerik 1130 kez okundu.
Reklam

  Ülkesini işgalden kurtaran, rejimi değiştiren devrimler yapan, bağımsızlık sevdalısı adam Atatürk’ün sarhoşken kurdu dedikleri Cumhuriyeti yıkmak için çeşitli Kürt isyanları, şeyhler yönlendirmeleriyle dinci isyanlar yaşanmıştır, ancak tümü bastırılmıştır.

      Siyaset bir yandan toplumun aynası öbür yandan da insanları biçimlendiren en büyük güçtür. Yaşanan isyanlar dışında en acı gerçek ise toplumumuza yön veren ve sorunlarını çözüm üreten bazı siyasetçilerin Cumhuriyeti yıkmak amaçlı çaba sarf etmeleri göz ardı edilmemelidir. Yıllarca Atatürk devrimleri inkâr ve yok sayılmış amaçlarından bilinçli olarak saptırılmıştır. 60 yılı aşkın ABD ve IMF eksenli siyaset yapılarak ülke hem borç batağı hem de bağımsızlığın yitirilmesine el ayak olmuşlardır.

Uzun yıllar; Şeriat deyip yırtınarak bilimsel eğitim yerine gericilik hortlatılmıştır, Demokrat ve solcular öldürülmüş, basın mensupları içeri tıkılmıştır, Tarikatlar faydalıdır denilerek devlet imkânlarıyla desteklenmiş, korunmuşlardır, Akılları durdurmak amaçlı maksatlı İmam hatip okulları açma yarışına girilmiştir, Devlet eliyle yeşil sermaye yaratılmıştır.

Cumhuriyeti yıkmak için Kürt ve sözde şeyh isyanlarını anlayabilirim,

Ancak Devleti yöneten siyasetçileri ve Cumhuriyetin temellerini yok etmek isteyenleri anlayamam, zira bu kör anlayış nankörlüktür.

Atatürk’ün; “Cumhuriyeti yıkmak isteyenler için, Hıyanet içinde bulunabilirler” dediklerindendir.

Vatandaşlarımızın artık yaşananlardan dersler çıkarması zamanıdır.

Kul mu? Yoksa Yurttaş yaşam biçimini mi benimseyeceğidir.

Mustafa Kemal Atatürk tanrının bizlere lütfettiği insanüstü bir varlıktır,

Tüm mesele olmak ya da olmamaktır.

 

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi