Advert
Ordu’ya Vali gelmiş
Yusuf Can Erişen

Ordu’ya Vali gelmiş

Bu içerik 152 kez okundu.
Reklam

 

Meğer ne çok özlemişiz gerçek Devlet adamı valileri... Kırmızı ışıkta duran, halkın içine onlarca koruma ile girmeyen, millete ve özellikle de çocuklara zorla poz verdirip bunları sosyal medyada paylaşmayan, halka tepeden bakıp, memuru, müdürü azarlamayan, seçimle gelen kurumların ve siyasi partilerin iç işlerine karışmayan, işini yapan Valileri çok özlemişiz.

Yıllar sonra yeniden Tuncay Sonel ile bu özlemimize kavuştuk.

Özellikle bir önceki Vali döneminde Ordu çok şeyler kaybetti, siyaset ve bürokrasi karıştı, karıştırıldı, dolayısıyla Ordu hiç de iyi şeylerle anılmadı.

Geçen hafta sonu yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek bazı adayların kaza nedeniyle gecikme yaşayacağının görülmesi üzerine olaydan haberdar olan Vali Tuncay Sonel, yüzlerce adayın sınava girememe riskini ortadan kaldırdı.

Trafiğin açılması yönündeki çalışmalara bizzat katılan Vali Sonel, Ordu Üniversitesi’ne kadar da giderek, trafiğin hızlı akışında önemli ve kutsal bir görevi yerine getirdi.

Vali Tuncay Sonel’in bu icraatı ile de Türkiye gündemine oturup örnek gösterildiği saatlerde bir önceki Ordu, şimdiki Kocaeli Valisi ise pandemi nedeniyle her şeyin kısıtlandığı, ciddi tedbirlerin alındığı süreci ve kuralları hiçe sayarak bin 500 kişilik bir düğünde boy gösteriyordu. Yani aldıkları kararı çiğnemekle meşguldü.

Başta da dediğim gibi Ordu’ya Vali gelmiş...

Tekrar hoş geldin Sayın Tuncay Valim...

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
Tarım müdüründen anlamlı hareket!
72 kişi daha koronavirüse yenildi
72 kişi daha koronavirüse yenildi