Advert
Anadolu’da Bir Başına
Burcu Ertim

Anadolu’da Bir Başına

Bu içerik 4387 kez okundu.
Reklam

 

Bir günün alacakaranlığı, uçsuz bucaksız Anadolu ve ben henüz yirmisinde bir öğretmen. Hayat kavgama yenildim mi henüz bilmiyorum. Öğrenecek gibi değilim, duygularım çoktan körelmeye başladı, sevmeyi unuttum. Anadolu’da kışlar çok sert, insanlar giderek soğuyor birbirinden. Ve ben tüm ailemi bırakıp da buralara gelmişken yalnızca bir defter ile geziniyorum.

Sabahları çocuklarla oturuyoruz, konuşuyoruz, onlara bir şeyler öğretmeye çalışıyorum. Yaşları o kadar küçük ve bu topraklar bazen o kadar acımasız ki ürküyorum. Bir dokunsanız onlara görürsünüz, elleri buz gibi! Hiç ısınmıyorlar, ısınacak gibi değiller. Ben yirmisinde bir öğretmen, bazen yeri geliyor kapı kapı olmayacak insanlardan yardım dileniyorum. Muhtara yakın durmam öğütleniyor, evlerimiz arasında birkaç ağaçlık var. Yakınlık nedir sahi? Unuttum. Bir gönülde var olduğumu bilmeyeli çok uzun zaman oldu.

Geceleri düşüncelerim uyutmuyor beni, ne olacak bu memleketin hali? Anadolu’da, devletin toprağında ve devletin memuru tir tir titriyor soğuktan. Gözü korkmuş, yaşı genç ve ne olacak bilmiyor durumu. Umut bu diyarlardan gitti mi? Söyle öğretmen! Bir şey söyle bize, analarımızın gözleri çoktan kurudu. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEMİR ALİ ABD YOLCUSU
DEMİR ALİ ABD YOLCUSU
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ
ÇAY OCAKLARI DA BİTTİ