SPOR
Giriş Tarihi : 14-10-2021 23:55   Güncelleme : 14-10-2021 23:55

ZEMİN TEPKİSİ!

ZEMİN TEPKİSİ!

Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, 1-1 berabere kaldıkları Fethiyespor müsabakası sonrasında 19 Eylül Stadyumu zemininin bakımlarının yapılmadığını, bu yüzden de sakatlıkların olduğunu söyledi. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise yağan yağmurların  stat zeminini etkilediğini dile getirdi.

19 Eylül Stadyumu'nun zemini tartışma konusu oldu

Ağrı 1970 Spor karşısında Ufuk Özcan ve Tevfik Doğukan Pala, Fethiyespor karşısında ise Arda Saltan'ın sakatlandığı Orduspor 1967 Futbol Kulübü, 19 Eylül Stadyumu zemininin bozuk olmasından dertli.

"Zemin bakımı yapılmadı"

19 Eylül Stadyumu zemininin Fethiyespor maçında da çok kötü olduğunu belirten Şimşek, sözlerine şöyle devam etti; "Ne yazık ki, Ordu'da sporun  gelişimini olumsuz etkileyen faktörlerin farkındayız. Sporun her dalında Ordu'nun ilerlemesini engellemeye çalışan bu çirkin zihniyetin ve kirli ellerin kulübümüz üzerinde de hüküm sürmeye çalıştığını iyi biliyoruz. 19 Eylül Stadı'nda oynadığımız ve Fethiyespor ile berabere kaldığımız son maçta dahi 19 Eylül Stadyumu'nun zemininin hazırlanması, çimlerin biçilmesi ve bakımların yapılması gerçeği herkes tarafından bilinirken, 19 Eylül'de özellikle bizim karşılaşmalarımızın öncesinde hiçbir bakımın yapılmaması, çimlerin karşılaşma öncesi biçilmiyor olması ve bu durumun süreklilik arz etmesi kabul ve izah edilebilir bir durum değildir.

"Duruşumuz net"

İlimizdeki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün başında bulunan Mustafa Genç'in özellikle bizim karşılaşmalarımızda görevi olan işleri görmemezlikten gelmesi, kulübümüzün zor şartlar altında kalmasını isteyen bir yapılanmadan mu emir aldığı düşüncesini doğurmuştur. Mustafa Genç'in bu şehirde spora hizmet etmediğine olan inancımız gün geçtikçe artmaktadır. Bilinmeyen bir çıkmazın içinde, her şey gün geçtikçe daha netleşirken emir ve talimatlarla işlerini yürütmeye çalışan herkese karşı dün olduğu gibi bugün de duruşumuz nettir. Orduspor'u yıpratmaya, karalamaya, üzerinde oyunlar oynamaya çalışan kim olursa olsun, önce bu şehrin tarihine, sonra da Ordululara ihanet etmiş sayılır. Ve Orduspor'a gönül veren binlerce Ordulu tüm gerçeklerin farkındadır."

"Kulüplerimizin talepleri yerine getiriliyor"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise şu şekilde cevap verdi; "İlimiz tüm spor tesisleri kulüplerimizin ve halkımızın hizmetindedir. Özellikle Lig Maçlarındaki mücadele eden Kulüplerimizin istek ve taleplerinin yerine getirilmesi tesis çalışanlarına talimatlandırılmıştır. Kulüplerimizden gelen tüm taleplere imkanlar ölçüsünde yardımcı olunmuştur ve olunmaya devam edilmektedir. Özellikle Futbol Lig maçlarının devam ettiği 19 Eylül Stadyumunda Ligin başladığı haftadan beri sürekli son 4-5 gün hariç yağmur yağdığı ve her hafta, kimi zaman 4-5 günde bir maçların oynandığı göz önünde bulundurulursa sahada oluşan bozulmaların bakımdan kaynaklanmadığı anlaşılacaktır. Tüm personelimizle birlikte takımlarımızın başarılı olması için çalışmalarımız özveri ile devam etmektedir. Sahaya ekim ayının başında yapılan ara ekim maç trafiğinden dolayı henüz bir iyileştirme sağlamamıştır. Teknik personelimiz tarafından tüm maçlar öncesi kulüplerimizin isteği doğrultusunda sahanın biçimi ve silindir işlemi yapılmakta olup, yapılmadığı ile ilgili bir talep il Müdürlüğümüze ulaşmamıştır. Kötü hava şartları yüzünden bir çok futbol sahasında benzer durumlar yaşanmaktadır, Süper Lig Sahaları da dahil."

Haber merkezi