GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2021 18:19   Güncelleme : 16-05-2021 18:19

Zaferköy şantiyeye çevrildi

Altınordu Belediyesi'nin Zaferköy Mahallesinde yaptığı ve sorunları çözen toplu yol çalışması mahalle sakinlerinin yüzlerini güldürdü. Başkan Aşkın Tören, 'şehre hizmet insana hürmet' şiarıyla hem yolları hem de gönülleri yaptıklarını söyledi.

Zaferköy şantiyeye çevrildi

Zaferköy Mahallesinin ulaşım ağında reglaj malzemeli yol bakım onarım, yeni yol açma, yol genişletme ve beton yol çalışmalarını aynı anda yapan Altınordu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Mahalleyi şantiyeye çevirdi.

Sorun beton yol ile aşıldı

Zaferköy Mahallesinin zorlu rampalardan oluşan yoluyla yıllardır ulaşım güçlüğü yaşanan Kelekir Sokakta beton yol konforuyla engeller aşıldı ve güvenli ulaşım imkânı sağlandı. Altınordu Belediyesi'nin 72 Mahallede başlattığı 45 kilometre beton yol seferberliği kapsamında yapılan beton yol çalışmasında ekiplerce yolun altyapısı reglaj ve temel malzemesi serilip sıkıştırılması sonrası beton hendek kaplama ve beton yol çalışması tamamlanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunuldu.

Konfor arttı

Zaferköy Mahallesinin zorlu coğrafyasında yer alan Karadağ Sokakta da yol sorununa köklü çözüm üretildi. Öncelikle yolda genişletme çalışmaları yapan ekipler boru atma, reglaj, malzemeli bakım onarım çalışmalarıyla birlikte 1000 metrelik yolu da çile olmaktan çıkardı.

Gündoğdu'nun sorunu da çözüldü

Karadağ Sokakta Görme Engelli Tarık Gündoğdu’nun isteğini de geri çevirmeyen Başkan Aşkın Tören, ekiplere verdiği talimatla Gündoğdu’nun yol sorununa da son verdi. 

60 yıllık soruna hızlı çözüm

Neredeyse bir asra yaklaşan ömründe en büyük hayalinden biri de evinin kapısına kadar araçla gidebilmekti.  86 yaşındaki Sülbiye Ocak, sesini Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e duyurdu ve 60 yıllık sorun da kısa sürede çözüldü.  

Zafer Mahallesi, Mollamahmut Sokak, Serebükü Mevki’nde evlerine yaya olarak bile güçlükle çıkan Ocak ailesinin isteğini de Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören yerine getirdi. Altınordu Belediye Başkanı Tören’in talimatı sonrası Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri hummalı çalışma ile ailenin yıllardır süren yol çilesine de kısa sürede son verdiler.

"Çalışmalar kesintisiz sürecek"

"Zaferköy Mahallesinde kapsamlı bir yol çalışması gerçekleştirdiklerine vurgu yapan Başkan Tören, “Mahallenin ulaşım sorunlarını çözerken engelli ve hasta vatandaşlarımızın da taleplerini karşılayarak hem yolları yapıyoruz hem de gönülleri" dedi.  Başkan Tören, Zaferköy Mahallesinde yeni yol açma, reglaj, malzemeli yol bakım onarım ve beton yol ile birlikte toplu bir yol çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Hemşehrilerimizin yüzlerinin güldüğünü görmek en büyük mutluluk kaynağımız” diyen Başkan Aşkın Tören, “Ocak ailesinin ve 86 yaşındaki Sülbiye teyzenin durumundan haberdar olur olmaz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yaptıkları çalışma ile yolu ailemizin kapısına götürdüler. Ocak ailesinin ve özellikle Sülbiye teyzemizin yüzünün güldüğünü görmek bir ailenin, bir insanın daha kalbine dokunmuş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Yine bu mahallemizde Görme engelli kardeşimiz Tarık Gündoğdu’nun benzer bir sorununu da ortadan kaldırdık. İşte gönül belediyeciliği budur. Hizmet ve gönül belediyeciliği, şehre ve insana hizmet ederken aynı zamanda insana hürmeti de eksik etmeden onların rızalarını kazanabilmektir. Şehrimizin altyapı ve yol sorunlarını çözerken hemşehrilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak çalışmalarımızı da kesintisiz sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinden teşekkür

Zaferköy Mahallesinde Altınordu belediyesi tarafından yapılan çalışmaları değerlendiren Muhtar Ali Gündoğdu ve mahalle sakinleri Başkan Aşkın Tören’e teşekkürlerine ilettiler.

Zafer Mahallesi Muhtarı Ali Gündoğdu, “Mahallemizin yollarında komple bir çalışma gerçekleştirildi. Yol genişletme bakım onarım beton yol hepsi aynı anda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e Mahallemize verdiği bu geniş kapsamlı hizmetler ve teyzemizin yolu için de ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sülbiye Ocak (86), ‘Ben yaşlı kadınım. Yoluma zor yürüyorum. Başkanımız Aşkın Tören’den Allah razı olsun yolumuzu yaptı. Çok mutluyum ’diye konuştu.

Zaferköy Mahallesi Kelekir Sokakta ikamet eden Necati Gündoğdu: “Yıllardan beri yol mağduriyetini çok yaşadık. Sırtımızda yüklerle çok yaya çıktığımız oldu. İnşallah bundan sonra bu yolun keyfini ve rahatlığını süreceğiz. Bu çalışmalardan dolayı Aşkın Tören başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı osun” şeklinde konuştu. 

Haber merkezi