GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-10-2021 14:17   Güncelleme : 19-10-2021 14:17

"YÜZÜNÜZ KIZARMADI MI?"

CHP Aybastı İlçe Başkanı Oğuzhan Torun, “Aybastı’da her yere şantiye kuruldu” diye gazetelere reklam verirken yüzünüz hiç kızarmadı mı? Her geleni yaylalarda ağırlayıp, Bu milletin parası ile hesaplarını ödeyip, arkalarından el sallayıp gönderdiler!" dedi.

'12 Yıldır Akp ile yönetilen Aybastı’da, Her gelen aday halkımıza vaatler sıralayıp, yalanlar söyleyip, insanlarımızla alay edercesine meydanlara boy boy afişler astırdı' diyen Torun, "Başbakan yardımcısından, Milletvekiline, Başkanlarından, Müdürlerine kadar bu topraklara ayak basmayan Akp’li bürokrat kalmadı! Her geleni yaylalarda ağırlayıp, Bu milletin parası ile hesaplarını ödeyip, arkalarından el sallayıp gönderdiler! Ama Aybastı’mızın bu vahim ve içler acısı durumu ortada! Söz verilip, tutulmayan vaatler, Her geçen gün azalan nüfus ile birlikte umutsuzca bu topraklardan yapılan göçler, Bir avuç (yandaş) insana peşkeş çekilen ihaleler, Yiyip bitirilemeyen koskoca bir memleket “AYBASTI”" şeklinde konuştu.

"Söz verdiğiniz vaatler ne oldu?"

Oğuzhan Torun, AKP'li yöneticilere şu soruları yöneltti; "

1- Şehirler arası otobüs terminali projesi! Otogardan başka her şeye benzeyen bir bina yapıldı. Yıllardır atıl durumda. Yapılacak mı? Yıkılacak mı? Ve hâla boş yere ne kadar kira veriliyor?

2- Hayvan barınağı projesi! Sosyal medyalarda boy boy çekindiğiniz fotoğraflar kadar sahte hayvan sevginiz! Aybastı merkez’den, Perşembe yaylasına kadar binlerce hayvanımız aç bırakılıp, soğuk havalarda çaresiz bırakılıyor. Bir barınak yapmak bu kadar mı zor? Bu sözü verirken hiç vicdanınızı sorgulamadınız mı?

3- Meslek edindirme ve Göç engelleme projesi! Bu zamana kadar kaç kişi ne meslekler edindi? Aybastı’da göç engelleme adına elle tutulur, gözle görülür neler yapıldı? Aybastı’nın Akp dönemi boyunca nüfusu ne kadar azaldı?

4- Bilgi evi projesi! Bu projenin ihalesi ne oldu? Yeri nereye düşünüldü? Projenin amacı nedir?

5- Sosyal hizmet yaşlı bakım merkezi projesi! Memleketimizde yaşlı ve bakıma muhtaç insanlarımız için bu zamana kadar ne yaptınız? Bu proje ne zaman, nereye, nasıl bir ihale yöntemi ile yapılacak?

6- Belediye Başkanı mahallemde, Belediyem yanımda projesi! Bu projeyi “Belediye Başkanı İlçe dışı her yerde, Belediyem milletinden uzakta” olarak değiştirin daha uygun olur!

7- Ar-Ge (Araştırma-Geliştirme) Avrupa birliği projesi! Bu projeyi partinizin ihale kısmı ile ilgilenen yandaşlarınız üstlensin. Malum Aybastı’da parti Başkanları sayesinde özellikle ihaleleri hem araştırıp, hem geliştirme işini çok iyi yapıyorlar!

8- Yol projeleri! Ordu Büyükşehir Belediyesinin bir kaç beton yol ihalelerinden başka ne yaptınız bu topraklara? Çevre yolunun yılan hikayesine dönen akıbeti ne zaman bitecek! İnsanlarımız çevre yolu yüzünden neden yıllardır mağdur durumda bırakılıyor?

9- Doğal gaz projesi! Niksar’ın büyükleri kadar olamadınız! 20-30 Km yanı başımızda doğalgazı bile bu insanlara kazandırmayı başaramadınız! Bu kadar aciz ve bitik durumdasınız!

10- İçme suyu ve Kanalizasyon projesi! Yıl 2021 İnsanlarımız susuz kalmaya, su geldiğinde de çeşmesinde çamur görmeye Akp’nin beceriksiz yöneticileri yüzünden alıştı artık! Kanalizasyonlar akar sularımıza, ırmaklarımıza akmaya, Halkımızın sağlığı ile oynanmaya devam ediliyor!

11- Turizm danışmanlık ve Rehberlik projesi! Bu proje için Belediye bünyesinde bir birim kurulup, rehber ve danışmanlık için personel alındı mı? Aybastı’ya gelen turistleri nasıl, ne şekilde, hangi danışman ve rehber ile karşıladınız veya bundan sonra nasıl karşılamayı düşünüyorsunuz? Turizm merkezlerimizi kanalizasyon kokusundan ne zaman kurtaracaksınız? Göletimizin göze hoş görünmeyen, içine kanalizasyon suyu akıtılan halini ne zaman düzelteceksiniz? Garibanın evlerini başına yıkarken, Ağ babalarınızın yapılarını ne yapmayı düşünüyorsunuz?

12- Karavan otoparkı ve Kamp alanı projesi! İlçe merkezi ve Perşembe yaylasında otopark sorununu çözüme kavuşturdunuz, bunu da kesin çözersiniz!

13- Cephe iyileştirme ve Tabela düzenleme projesi! Kaç sene içinde nasıl iyileştirmeler yapılacak? Bu proje ne zaman bitecek? Kimler yararlanacak?

14- Robotik kodlama atölyesi ve Z kütüphane! Bu zamana kadar kaç öğrencimiz bunlardan faydalandı? Aybastı’ya getirilen başarılar nelerdir? İleriye dönük hangi alanlarda çocuklarımıza eğitim verilecek?

15- Engelsiz Cafe projesi! Bir gerçekleştirdiğiniz proje bu oldu! Engelliler ile alakalı ne tür aktiviteler yapıldı? Hangi engelli vatandaşlarımız çalışmakta veya kullanmaktadır?

16- Ordu üniversitesi, Aybastı meslek yüksekokulu projesi! Her gelen Başkanınızın vaatlerinden ve Akp’li yöneticilerinizin sırf reklamı olsun diye söylediği yalanlardan bir tanesi! Sözü geçse bile kendisi Ordu kadar uzakta ve yalan!

17- Et kesim ve Entegre tesisleri? Dediğiniz proje eğer Aybastı’da bildiğimiz et kesim yeri ise ve onu bu millete hizmet olarak sunmaya kalkıyorsanız yazık sizlere! Söylediğiniz et kesim yeri Akp döneminin eseri değildir! Yıllar önce bu memlekete kazandırıldı siz bu tesisi iyileştirmeyi bile başaramadınız!

18- Hayvancılığın desteklenmesi projesi! Bırakın hayvancılık yapan insanlarımızı desteklemeyi, Yaylalarda ahırlarını başlarına yıkıp, insanlarımızı açıkta bıraktınız. Hükümetin hayvan destekleme adı altında verdiği üç beş hayvanı bile, Akrabalarınızı listenin başına yazıp bu milletin hakkına girdiniz! Bu zamana kadar kimleri ne şekilde nasıl desteklediniz!

19- Otopark projesi! Bu proje gerçekten yapılıp, Aybastı sokakları rahatlayacak mı? İnsanlarımızı yıllardır bu rezillikten kurtarıp, Ne zaman otoparkları yapmayı düşünüyorsunuz? Yoksa bu projenizde diğerleri gibi yalan mı olacak? 

20- Kültür sarayı projesi! 15 Şubat 2017 Tarihinde başlayacak denildi! Aradan geçen 4 Yıl! Aybastı’nın merkezinde koskoca devasa bir çukur! Orayı kazıp o şekilde bıraktılar ve o çukurun yanından geçerken hiç utanmadılar!

21- Sosyal konut (TOKİ) projesi! Aybastı’da her verdiğiniz sözü tutmuş gibi birde “TOKİ” yapılıyor diye yıllarca reklam yaptınız! Projesine kadar çizdirip, kuralarını bile çektirdiniz. Onu bile elinize, yüzünüze bulaştırıp, milletimizi kandırmakla kaldınız! Sahi Müslüman Müslüman'a yalan söylemezdi!

Torun; "Değerli Aybastılılar; Cumhuriyet Halk Partisi Aybastı İlçe Başkanlığı olarak, Seçimlerde size verilen sözlerin sonuna kadar takipçisi olacağız! İçiniz rahat olsun; Verdiğiniz vergilerin, alamadığınız hizmetin, yapılmayan projelerin hesabını sormaya devam edeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber merkezi