SPOR
Giriş Tarihi : 09-07-2021 23:00   Güncelleme : 09-07-2021 23:00

YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

YÜZME BİLMEYEN KALMAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan ve Ordu Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından sürdürülen 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi Ordu'da Altınordu'nun ardından diğer ilçelerde de başlıyor. 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında Ordu'da verilen yüzme eğitimlerine Covid-19 salgını sebebiyle ara verilmişti. Normalleşmeyle birlikte Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde pandemi kuralları çerçevesinde uzman antrenörlerin nezaretinde Durugöl Olimpik Yüzme Havuzunda sürdürülmeye devam ediyor.

Ordu'nun Altınordu ilçesi dışında diğer ilçelere de kurulacak havuzlarla 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi kapsamında yüzme kursları başlayacak.

"Bu projeyi önemsiyoruz"

Gölköy ve Mesudiye'de açacakları portatif havuzlarda yüzme kursu vereceklerini belirten Ordu Gençlik Spor İl Müdürü Genç, "Bu yıl yüzme bilmeyen kalmayacak. Her gencimiz yüzme öğrensin istiyoruz. Bu yüzden Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesini önemsiyoruz. Gölköy ve Mesudiye'nin yanı sıra Kumru'da da ücretsiz yüzme kursları açacağız. Fatsa ve Ünye ilçelerimize yarı olimpik havuz yapılacak. Aybastı'ya da kapalı portatif havuz gelecek. Sonrasında bu ilçelerde yüzmeye ağırlık vereceğiz. Yüzmeye gidemeyecek maddi durumu olmayan yavrularımızı da araç kiralayarak havuz olan ilçelere yüzme kursu almasını hedefliyoruz. Çünkü Ordu sadece sahil bandından ibaret değil.  " ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul