GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 08:50   Güncelleme : 03-05-2021 08:50

YUKARITEPE’DE YOL KEYFİ…

YUKARITEPE’DE YOL KEYFİ…

 

Altınordu Belediyesi, Yukarıtepe Mahallesi Türkmenli, Tepeköy ve Kargatepe sokaklarda yıllardır süren ulaşım çilesini beton yol ile sona erdirdi.

Geçen 24 aylık görev süresinde mali tablosundaki başarısı ile Türkiye’ye örnek olan Altınordu Belediyesi, bu başarısını hizmet ve yatırıma dönüştürerek yılların sorunlarını tek tek çözüyor.

Bu çalışmaları tek kuruş dahi borçlanmadan öz kaynaklarıyla yapan Altınordu Belediyesinin 72 mahallede başlattığı beton yol seferberliğinde Yukarıtepe Mahallesi de özlemle beklediği hizmetle buluştu. Yapılan çalışma ile, mahallenin ulaşım güçlüğü yaşanan 3 sokağı kısa sürede beton yol konforuna kavuşturuldu.

Başkan Tören’den ziyaret

Yukarıtepe Mahallesini ziyaret eden Başkan Tören, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Mahalle sakinleriyle de bir araya gelen Tören, istek ve taleplerini dinledi.

72 Mahallede eşit hizmet ilkesi ile adaleti gözeterek başlattıkları 45 kilometre beton yol yapımında çok hızlı bir şekilde ilerlediklerine dikkat çeken Başkan Tören, "Altınordu’luların kaynaklarını yine onlara hizmet için kullanıyoruz. Bizim bu şehre, hemşehrilerimize hizmet sözümüz ve sorumluluğumuz var. Kaynaklarımızı ekonomik, etkin, verimli yerinde ve hemşehrilerimizin yararı ve yarınları için kullanarak hizmet üretiyoruz. Hem şehrimizin altyapısında hem de üst yapısında başlattığımız değişim ve dönüşüm kesintisiz devam edecek" dedi.

“Toz ve çamurdan kurtulduk”

Hizmetleri için Başkan Tören'e teşekkür eden Yukarıtepe Muhtarı Salih Türkmen "yıllardır özlemini duyduğumuz, hayalini kurduğumuz hizmet nihayet mahallemize geldi. Başkanımıza çok teşekkür ederim" dedi.

Beton yola kavuşmanın sevincini yaşayan mahalle sakinleri ise "tozdan çamurdan kurtulduk. Yıllardır bu sokaklarda çile çekiyorduk. Allah razı olsun Başkanımızdan" sözleriyle Başkan Aşkın Tören'e teşekkürlerini ilettiler. Haber merkezi