GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2021 08:45   Güncelleme : 27-03-2021 08:45

YOLSUZ BELEDİYE!

YOLSUZ BELEDİYE!

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, "Ordu Büyükşehir Belediyesi, asli işlerle uğramak yerine, çiçek, böcek işleriyle uğraşıyor.  Belediye sürekli borçlanıyor, geçmiş belediyenin 5 yıllık borcunu 2 sene de yaptılar. Millet yol diye inliyor. Fakat ortada hiçbir hizmet yok." dedi.Büyükşehir Belediyesi'nin kendi asli görevini yapmadığını aktaran Adıgüzel, CHP İl Binasında yaptığı açıklamada; "Pazar yerlerinde köylü kadınlarımızın yanına rakip gibi oturuyorlar. Bakkallarımızın yanına büfe koyarak bisküvi, kola satıyorlar. Bunlar doğru değil." diye konuştu.  

"Ortada hizmet yok"       

Ordu'da milletin asıl sorununun yol olduğunun altını çizen Adıgüzel, sözlerine şöyle devam etti; "Ordu Büyükşehir Belediyesi en temel belediyecilik hizmetleri olan yol, su, trafik hizmetleri dahil yerine getirmekten acizdir. Her gün her ilçeden her mahalleden şikayetler geliyor. Belediye sürekli borçlanıyor, geçmiş belediyenin 5 yıllık borcunu 2 sene de yaptılar. Fakat ortada hiçbir hizmet yok. Şimdi de duyduk ki, Gülyalı ya gül, Kirazlimanı'na kiraz projesi varmış. Bu işleri bırakın. Siz mevcut olanı koruyun yeter. Gölköy'de göl, Göksu'da su, Gürgentepe'de gürgen bırakmadınız. Kabataş'ta taş, Kabadüz'de düz bırakmadınız. Millet yol diye inliyor. İlla ki yöre isimlerinden çağrışım yaparak hizmet yapacaksanız, bölgemizde Yolbaşı, Yolağzı, Üçyol, Dörtyol gibi isimler de var. Biraz da asli işiniz yol aklınıza gelsin. Göksu var, Subaşı var biraz da su aklınıza gelsin. Yeter ki hizmet etmek isteyin.

"Dünyada örneği yok"

Ordu merkezde bile trafiği birbirine kattınız. Ucube kavşaklar ile millet nereye gideceğini bilemiyor. Koskoca Sivas Caddesi'nin yolunu Civil deresi kenarındaki daracık yola sokup bir AVM'nin otoparkından geçiriyorsunuz. Böyle bir ana cadde kavşağının dünyada başka örneği yok. Bu yol güzergahı Ordu şehir merkezinin arkasındaki 5 ilçe ile Sivas, Erzurum'a geçiş yolu. Burası Ordu'nun en önemli kavşağı ancak geçiş yok. Yine bir diğer örnek, Ordu Medikal Park Hastanesi, Emniyet ve Jandarmanın arasından ana yola çıkışta iki yöne iki trafik lambası var. Ancak tek şerit yol var. İnsanlar sağ lamba ve dönüş için araçlarını kaldırıma çıkarıp geçiyorlar. Kaldırım yaya yolu mu araç yolu mu? Aylardır burayı görüp geçen bir belediye yetkilisi rahatsız olmuyor. Büyükşehir Belediyesi, 800 km yol yaptık reklamı ile yalan söylüyor. 100 km bile olmayan satıh kaplama ve asfalt ile reklam yapıyor. Coğrafyamızda bu devasa yol sorunu nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi artık "yolsuzluk adına örnek belediye"dir."

16 köyün yolunun 18 yıldır yapılmadığını aktaran Adıgüzel, ilçelerde çok fazla yol ve su sorunu olduğunu, Büyükşehir Belediyesi'nin bu sorunları çözmesi gerektiği söyledi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü