GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 08:20   Güncelleme : 31-05-2021 08:20

YOLLARIN SONU GÖRÜNÜYOR…

YOLLARIN SONU GÖRÜNÜYOR…

 

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Ordu 77. Şube Müdürü Sertaç Erkoç ve yüklenici firma yetkilileri ile birlikte yapımı devam eden Ordu Çevre Yolu, Ordu-Kabadüz ve Kabadüz-Çambaşı yolunda incelemelerde bulundu.

Toplam uzunluğu 21,4 kilometre olan Ordu Çevre Yolu'nun 10,7 kilometrelik birinci etabı 2019 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştı. İkinci etap güzergahında yer alan Terzili Tüneli'nde devam eden çalışmaları da inceleyen Vali Tuncay Sonel, tünelin uzunluğunun 1.180 metre olduğunu söyleyerek, sağ tüpün açılarak kazı destekleme çalışmasının tamamlandığını, sol tüpte ise 43 metrelik bir çalışmanın kaldığını ifade etti.

Vali Sonel, daha sonra Ordu-Kabadüz ve Kabadüz-Çambaşı arasındaki yol yapım çalışmalarını de inceledi. Özellikle Çambaşı yolunun önemine işaret eden Vali Tuncay Sonel, ”Burası bizim en gözde yollarımızdan bir tanesi. Hem Kayak Merkezi hem de yayla olması ayrı bir özellik katıyor. İnşallah yıl sonu itibariyle bu güzergahta rahatlama olacak” dedi. Haber merkezi