GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 09:00   Güncelleme : 01-07-2021 17:15

"YEREL MEDYAYA DARBE"

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yayınladığı tasarruf genelgesindeki, 'kamu kurum ve kuruluşlarının hiçbir şekilde günlük gazete alımı yapmayacağı' yönündeki tedbire tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşlarını kapsayan tasarruf tedbirleri Resmi Gazete'de yayımlandı. Tedbirler kapsamında kamu kurum ve kuruluşları günlük gazete alamayacak. Enginyurt, bu kararı yerel medyaya darbe olarak değerlendirdi.

"Gazeteciye baskı çok"

Enginyurt; "Cumhurbaşkanımız tasarruf genelgesi yayınlamış ve en büyük harcama kaynağını da bulmuş. Ne yapmış? Yerel gazetelerin, kamu kurumlarına alınmasını yasaklamış. Yerel medyaya  darbe vurmuş, battıkça batın demiş. 128 Milyar Dolar Nerede cevap yok, gazeteciye baskı çok. Ayıp yahu." dedi.

Öte yandan Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Ordu 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erdoğan Erişen ile gazetemiz imtiyaz sahibi Durmuş Karaağaç, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'u Ankara'da ziyaret etti.

Ziyareti değerlendiren Enginyurt; "Erdoğan Erişen ve Ordu Hayat Gazetesinden Durmuş Karaağaç beyefendiler Anakara’da ziyaretimize geldiler. Nazik ziyaretleri için teşekkür ederim. Sağ olsun var olsunlar." dedi.

Haber merkezi