GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 21:00   Güncelleme : 07-07-2021 17:54

YEDAŞ’TAN 200 MİLYON LİRALIK YATIRIM

YEDAŞ’TAN 200 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ), Ordu’da Kaliteli, kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında 2021 yılının Temmuz ayında yatırım ve bakım - onarım çalışmaları ile yatırımlarına devam ediyor.

YEDAŞ Ordu Bölge Müdürü Mustafa Öztürk, Ordu genelinde 2021 yılı içerisinde yaklaşık 200 milyon liralık yatırım yapılacağını belirterek, 2021 yılı içerisinde en önemli projelerinden biri olan Uzunisa TM Şehir Şebeke Ring Hatları projesi ile Ordu Trafo Merkezi ile Altınordu Trafo Merkezi arasında yapılacak 12 km çift devre yeraltı alüminyum kabloların tesis edilmesi ile birlikte Ordu Trafo Merkezi ya da Altınordu Trafo Merkezinden herhangi birinin devre dışı kalması durumunda diğer trafo merkezlerinden alternatif beslemesi yapılabileceğini ifade etti.

Şebeke kirliliğine son

Bunun ile birlikte 2021 yılı yatırım programında diğer önemli projelerinden Fatsa sahil yeraltı dönüşüm projesi kapsamında Karayolu güzergâhında bulunan yaklaşık 3,5 km’lik havai şebeke yeraltına alınarak Havai şebeke kirliliği ortadan kaldırılacak.

Gülyalı’da elektrik telleri yer altına girecek

Gülyalı İlçesi’nde yapılacak Gülyalı Merkez Havaalanı Arası Yeraltı Dönüşüm çalışmaları kapsamında Ordu Giresun Havalimanı'ndan Gülyalı İlçe Merkezi de dâhil olmak üzere karayolu güzergâhındaki 2 km’lik enerji nakil hatlarını yer altına alacak. Kablo kirliliğinin ortadan kalkması ve cephe iyileştirme çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte Gülyalı estetik bir görünüme kavuşacak.

Daha aydınlık bir Gülyalı için aydınlatma armatürlerinin bakım ve onarımının gerçekleştirildiğini söyleyen Mustafa Öztürk Gülyalı İlçesi’nde bazı sokak ve caddelerde ışıklandırma ihtiyaçlarının da olduğunu ve bu eksikliklerin giderileceğini söyledi. Haber merkezi