SPOR
Giriş Tarihi : 11-07-2021 22:00   Güncelleme : 11-07-2021 22:00

"YAZ DÖNEMİ DOLU DOLU GEÇECEK"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önderliğinde 1 Temmuz'da başlayan olan GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları'nda 20'nin üzerinde branşta antrenmanlar devam ediyor. Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Tüm evlatlarımızı yaz spor okullarımıza bekliyoruz" dedi.

 

GSB Spor Okulları kapsamında cimnastik, atletizm, atıcılık, basketbol, badminton, boks, beyzbol, eskrim, futbol, güreş, hentbol, hokey, judo, masa tenisi, muay thai, okçuluk, tekvando, tenis, wushu kung-fu, voleybol, karate, yüzme gibi bir çok branşta ve engelli bireylere yönelik kurslar yapılıyor.

Spor İl Müdürlüğüne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörlerin eşliğinde pandemi kurallarına uygun şekilde verilecek olan eğitimler sayesinde haftanın 7 günü çocuk ve gençler sporla buluştu. 5-18 yaş arasındaki çocuklar ve gençler, 20'nin üzerinde branşta ücretsiz spor yapma imkânı buldu. Kayıt için Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve 19 Gençlik ve İlçe Müdürlüklerine başvuru yapılabiliyor.

"Çocuklarımızı spora yönlendirelim"

Çocuk ve gençlerin pandemi döneminde uzun süre evlerinde kaldığını, yaz aylarında spora yönlendirilmeleri gerektiğini belirten Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, "Çocuklarımızın gelişimi ve geleceği için onları muhakkak spora yönlendirmeliyiz. GSB Spor Okulları uygulamasındaki amacımız çocuk ve gençlerimize spor kültürünü aşılamak, sporu sevdirmek, spor yapma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerini sağlamaktır Modern tesislerimizle pandemi kurallarına uygun olarak kurslarımızı gerçekleştireceğiz. Velilerimiz çocuklarını yaz boyunca kayıt yaptırabilirler. Tüm evlatlarımızı yaz spor okullarımıza bekliyoruz. Özlemle, hasretle beklediğimiz günler artık geldi. Şimdi salonları doldurma vakti" dedi.

"Kurallara riayet ediyoruz"

Çocuklar yaz aylarında spor yaparken pandemi kurallarına da dikkat ettiklerini belirten Genç; "Girişte HES kodu okutulacak. Antrenörlerimiz liste alacak. Salonun sürekli temizliği için hijyen malzemelerini salonlarımıza yolladık. Hijyenik bir ortam sağlanacak. 2-3 m2'ye bir sporcu düşecek" diye konuştu.

"Yeni yıldızlar çıksın istiyoruz"

Bu yıl ilk kez yazın 19 ilçemizde açtığımız GSB Spor Okulları'nda yetişen sporcuları Anadolu Yıldızlar Ligi'ne göndereceklerini aktaran Genç, şunları kaydetti; "Daha önceden lisans çıkarmış, yarışmalara katılmış sporcularımızla değil, ilk defa sporla tanışmış yavrularımızla Eylül-Ekim ayında lisanslarını çıkartarak Anadolu Yıldızlar Ligi'ne katılmak istiyoruz. Gençleri keşfetmek istiyoruz. Yeni yıldızlar ortaya çıksın istiyoruz. 19 ilçede farklı spor dallarında faaliyet gösteriyoruz. Antrenörlerimiz önderliğinde antrenmanlarımız sürüyor. Yaz dönemi spor anlamında dolu dolu geçecek."

Ordu Hayat/Tevfik Kul