GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 08:15   Güncelleme : 05-06-2021 08:15

YAVRU VATANDA İŞBİRLİĞİ TÖRENİ

YAVRU VATANDA İŞBİRLİĞİ TÖRENİ

 

Türkiye ile KKTC arasında ticari ve ekonomik iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin protokol imzalandı. Törene, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu da katıldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyet Hükümeti Arasında Ticaretin ve Ekonomik İş Birliğinin Geliştirilmesine Dair Protokol imzalandı. İmza törenine, Bakan Muş'un yanı sıra, KKTC adına Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, AK Parti Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ticaret Bakan Yardımcısı Mustafa Tuzcu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Abdulkadir Akgül, KKTC'den iş insanları ile diğer yetkililer katıldı.

Konuşmaların ardından protokol, Türkiye adına Ticaret Bakanı Muş, KKTC adına Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı tarafından imzalandı. Daha sonra KKTC İş İnsanları ile Yuvarlak Masa Toplantısı yapıldı. Haber merkezi