GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:05   Güncelleme : 08-07-2021 16:55

YASON'A TURİST AKINI BAŞLADI

YASON'A TURİST AKINI BAŞLADI

 

Perşembe ilçesinde bulunan Yason Burnu doğal yapısı ve tarihi mekânları ile her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor.

Ordu’nun sakin şehir ünvanlı Perşembe ilçesinin 15 kilometre batısında, Çaytepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan 1. derece arkeolojik, 2.derece doğal sit alanı olan Yason Burnu doğal ve tarihi güzellikleri ile kendine hayran bırakıyor.

Karadeniz sahili boyunca üzerinde kilise bulunan tek yarımada olan, güneşin doğuşu ve batışının çıplak gözle izlenebildiği Yason Burnu her gün ağırladığı yüzlerce yerli ve yabancı turistle Ordu turizminin gözde mekânlarından biri olma özelliğini taşıyor.

Yason Burnu’nda tarihi ve doğal dokuya zarar vermeden çalışma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediyesi yaptığı bu çalışmalarla Yason’un cazibesini artırdı.

Alan içerisinde kilisenin yanında bulunan ve geçmişte aş evi olarak kullanılan yapıyı restore eden Büyükşehir Belediyesi öte yandan alanın arkeolojik ve doğal yapısı gözetilerek tasarladığı yürüyüş yolları, otopark, WC, büfe ve güvenlik/bilgilendirme kulübesi çalışmaları ile Yason Burnu’nun ziyaret eden misafirlere büyük kolaylık sağlıyor. Haber merkezi