GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2021 08:55   Güncelleme : 24-03-2021 08:55

YAŞLILARA ÖZEL 2'İNCİ PROJE!

YAŞLILARA ÖZEL 2'İNCİ PROJE!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle yürütülen YADES Projesi (Yaşlı Destek Programı) kapsamında Ordu’da uygulanacak olan YAŞAD-2 (Yaşlıların Yaşam Alanlarında Desteklenmesi) Projesi için Ordu Büyükşehir Belediyesi hibe desteği aldı.Önceki yıllarda başarı ile YAŞAD Projesi’ni yürüten Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılında da Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hibe desteği almaya hak kazandı.

Sosyal alarm cihazı, evde sağlık, psikolojik destek, evde temizlik, gıda-hijyen paketi, sıcak yemek ve ulaşım gibi hizmetlerin verileceği projede Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak. Ordu’da uygulanacak proje kapsamında 500 yaşlı vatandaş aktif olarak projeden yararlanabilecek.

Verilen hizmetlerle yaşlı vatandaşların korunmasını ve desteklenmesini sağladıklarını ifade eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Seyfettin Bilkay, “Tespit ettiğimiz vatandaşlarımıza evde temizlikten psikolojik desteğe, evde sağlıktan ulaşımına kadar birçok hizmet vererek ihtiyaçlarını gideriyoruz” dedi.

Haber merkezi