GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 08:50   Güncelleme : 08-02-2021 08:50

“YANLIŞA YANLIŞ, DOĞRUYA DOĞRU!”

“YANLIŞA YANLIŞ, DOĞRUYA DOĞRU!”

 

CHP Altınordu Belediye Meclis Üyesi Sedat Gürsoy, ‘Altınkart’ uygulaması nedeniyle Belediye Başkanı Aşkın Tören ve yönetimine teşekkür etti.

Ekmek dağıtımı ile ilgili yaptığı eleştiri nedeniyle Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören tarafından sert bir dille eleştirilen CHP’li Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy, yönetimin ‘Altınkart’ uygulamasına ise teşekkür ederek, tebrik etti.

Askıda ekmekten Altınkart'a...

Belediye Meclis Üyesi Av. Sedat Gürsoy, sosyal paylaşım sitesinden şu açılamayı yaptı:

“Hem kamu sağlığını tehlikeye sokan hem de ihtiyaç sahiplerinin insan onuruna yakışmayacak şekilde teşhir edildiği askıda ekmek uygulaması esasen 19 sene tüm kudretiyle ülkeyi yönetenlerin ortaya koyduğu vahim sonucun bir fotoğrafıydı. Bu vahim tablonun müsebbibleri sanki bu sefaletin ortaya çıkmasında hiç katkıları yokmuş gibi bir de sosyal yardım adı altında meydanlara insanları toplayıp ekmek dağıtarak yarattıkları vahim sonucun istismarına da kalkışmıştı.

Yardıma değil, yönteme karşı çıktık

Oysa ki insanlarımızı incitmeden ve salgın önlemlerine riayet ederek ekmek dağıtmanın yolunu bulmak çok zor değildi. Biz bunu istedik. Yardıma değil, yönteme karşı çıktık. Ancak bu tercih edilmedi ve yardımlar meydan şovuna dönüştürüldü. Neyse ki bu süreç, artık ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ekmeğini fırınlardan alabileceği daha insan onuruna yakışır bir yöntemin ortaya konulmasıyla sonuçlandı. Bu vesile ile meydanlarda askıda ekmek uygulamasına son veren Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel'e teşekkürlerimi arz ederim.

Sağ elin verdiğini, sol el bilmemeli

Bu gelişme üzerine Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan "Altın Kart" uygulaması ile artık ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız ekmeklerini fırınlardan alabilecek. Nitekim CHP olarak "Aile Sigortası" projesiyle ortaya koyduğumuz anlayış buydu. Yoksulun onuruyla oynanmadan, sağ elin verdiğini sol el görmeden insanlarımıza yardımcı olabilmek.

Her ne kadar süreç Altınordu Belediye Meclisi toplantısında yaşanan istenmeyen tartışmalarla başlamış ise de sonunda doğru noktaya gelinmiş olmasından mutluluk duyuyor ve bundan sonra da tereddütsüz doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğimizin bilinmesini istiyorum. Ayrıca "Altın Kart" uygulamasını ortaya koyan ve meclis üyesi olmaktan onur duyduğum Altınordu Belediyesi'nin yöneticilerine teşekkür ediyorum. Saygılarımla.” Haber merkezi