GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-11-2021 08:07   Güncelleme : 22-11-2021 08:07

"YANLIŞA DUR DEYİN"

Yeniden Refah Partisi Ulubey İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin 100 bin aboneden 40 milyon TL alacağı olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi'nin bu parayı almak için aboneleri icraya verdiğini, bu yüzden vatandaşların avukat vekalet ücreti ödemek zorunda kaldıklarını öne sürdü.

Büyükşehir Belediyesi'nin, OSKİ'nin alacaklarını temin etmek için aboneleri icraya verdiğini ve yandaş hukuk bürolarının da bin liralık borç için 2 bin lira vekalet ücreti istediğini iddia eden Yılmaz, 'vatandaşın yüzüne nasıl bakacaksınız?' diye sordu.

"İnsanları mağdur etmeyin"

Yılmaz, şunları söyledi; "Büyükşehir Belediyesi, OSKİ'nin alacaklarıyla ilgili bir planlama yapmış. OSKİ'nin yaklaşık 40 milyon TL alacağı yaklaşık 100 bin aboneye denk geliyor. Alacaklarını tahsil edemedikleri için yandaş hukuk bürolarına devretmişler ve vatandaşın 1000 liralık, 2000 liralık, 3000 liralık eskiye dönük birikmiş olan su tüketim bedellerini sadece ve sadece avukat vekalet ücreti bin TL, yerine göre 3 bin lira olarak bir avukatlık vekaleti istiyorlar. Avukatlık bürosunun ismini açıklamıyorum. Bu talep eden avukatlarla hem de OSKİ'yle görüştük. Arkadaş, sizin 40 milyon TL alacağınız var ama bu 100 bin abone de sizi destekliyor. Siz de burada zaten kamu görevi yapıyorsunuz. Buna karşılık insanları icraya vererek insanlar mağdur edilir mi? Yarın bir gün bu sokaklarda ne deyip de bu milletin karşısına geçeceksiniz? Biz sizi soygun düzeninde soydurduk, sizi yandaş hukuk bürolarına bin liralık borcunuz karşılığında 2 bin lira vekalet ücreti verdirerek soydurduk diyerek bunun karşısında nasıl duracaksınız? Eğer bu yandaş zihniyetle giderlerse bir sonraki seçimlerde hem yerelde hem de genelde bunların sokağa çıkmaya yüzü olmaz. Bu yanlışa dur demenin zamanı ve vakti geldiğini düşünüyoruz."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)