GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 08:25   Güncelleme : 19-04-2021 08:25

"YAMAÇ PARAŞÜTÜNDE MARKA OLACAĞIZ"

Ordu'da yamaç paraşütü etkinlikleri her geçen gün yaygınlaşırken, il dışı hatta yurt dışından gelen turistlerin ilk adresi Boztepe oluyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, yamaç paraşütünün Ordu ekonomisine ciddi katkılar sunacağını söyledi.

 

Fethiye Babadağ ve Erzincan ile birlikte yamaç paraşütünde en çok tercih edilen yerlerin başında gelen Boztepe'ye ilgi memnun ediyor. Türkiye'nin çeşitli illerinden Ordu'ya gelen paraşüt tutkunları 530 rakımlı Boztepe'ye çıkarak yamaç paraşütü yapmanın keyfini yaşıyor.

"Turizme ciddi katkı sağlayacak"

İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, yamaç paraşütü konusunda Ordu'nun söz sahibi olmaya başladığını aktararak; "Yamaç paraşütü, turizmin çeşitleri arasında adrenalini en yüksek olanların başında gelir. Ordu da bu işin potansiyelinin en yüksek olduğu il. Babadağ ve Erzincan'dan sonra Ordu'da da yamaç paraşütü marka haline geldi. Uzun yıllardan bu yana Ordu Boztepe'den yamaç  paraşütü sporu yapılıyor. Boztepe, yamaç paraşütünün de sayesinde ciddi bir destinasyon yeri haline geldi. Bu sporun Ordu ekonomisine ciddi katkılar sunacağını düşünüyoruz. Zaten sunmaya da başlamıştı. Altyapı konusunda eksiklerimiz vardı. Onları da tamamladık. Önümüzdeki sezonda Ordu'nun semaları yamaç paraşütü ile dolu olacak." dedi.

"Yabancı turistler de tercih ediyor"

Yamaç paraşütü yapılan Boztepe'ye teleferikle ulaşım kolaylığı da bulunduğunu hatırlatan Toparlak; "Ordu'da yamaç paraşütüne bir ilgi var ama il dışından da büyük bir ilgi görüyoruz. Özellikle körfez ülkelerinden ilimize Charter seferleri düzenleniyor. Charter seferlerinde gelen turistlerin her biri yamaç paraşütü yaparak deniz kenarına inmek istiyor. Misafirlerimizin çok olması, yamaç paraşütünün de yoğun kullanılmasını sağlayacaktır. Ordu'da yamaç paraşütü her mevsim yapılabiliyor. Ayrıca Boztepe'ye ulaşım kolaylığı da var. Teleferikle kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. İlimizin doğası, diğer özellikleri kadar yamaç paraşütü de turizme katkı sunuyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)