SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:45   Güncelleme : 08-07-2021 21:45

YALIKÖYSPOR SEZONA HAZIR

YALIKÖYSPOR SEZONA HAZIR

2021-2022 sezonunda Kadınlar Futbol 3.Ligi'nde ilk kez mücadele edecek olan 52 Yalıköyspor, iddialı kadrosuyla dikkatleri üzerine çekerken, İzmir Ege Dostluk Turnuvası'nda yaşadığı şampiyonlukla da yeni sezona hazır olduğunu gösterdi.

 

Antrenör Abdullah Sözen önderliğinde önemli bir kadro kuran 52 Yalıköyspor Kadın Futbol Takımı, yeni sezonu iple çekiyor.

Ordu temsilcisi, 2021-2022 sezonu öncesinde kadrosunda Şevval Eztan, İrem Bulut, Burcu Demir, Gizem Varan, Gülseda Nur Bacak, Serap Seçkin, Rümeysa Yiter, Seda Kardal, Damla Tozdemir, Derya Serin, Kübra Coşkun, Sevda Aydın ve Tuğba Nur Yarar gibi başarılı oyuncuları bulunduruyor.

Yeni sezon öncesinde kurduğu kadroyla ön plana çıkan Yalıköyspor, sürekli hazırlık müsabakası oynayıp turnuvalara katılarak da lige hazır hale geldi.

Kupa kazandı

Daha kurulalı 1.5 yıl olmasına karşın tam bir takım hüviyetine bürünen Ordu temsilcisi, İzmir Ege Dostluk Turnuvası'nda da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 52 Yalıköyspor, İzmir'de düzenlenen turnuvada Buca Zaferspor'u 3-1 yenerken, Uşak Selvioğluspor'a 1-0 mağlup oldu. Buna rağmen yarı finale çıkan Yalıköy, Selçuk Çamlıkspor'u 3-2'lik skorla yenerek finale yükseldi. Ordu ekibi, finalde de Uşak Selvioğluspor'u 2-1 mağlup ederek dostluk kupasının sahibi oldu. turnuvada oynadığı futbol ise alkışı hak etti.

Yeni sezon öncesinde hazırlıklara devam ettiklerini belirten Antrenör Abdullah Sözen, 2021-2022 sezonunda mücadeleci, koşan ve göze hoş gelen futbol oynayan bir Yalıköyspor izlettirmek istediklerini söyledi.

52 Yalıköyspor'un, yeni sezonda Kadınlar Futbol 3.Ligi'nde bir başka Ordu temsilcisi Rusumat-4 Gençlikspor ile aynı grupta olması bekleniyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul