GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 08:40   Güncelleme : 30-03-2021 08:40

"YALANCI PROVOKATÖRLER"

 

CHP Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in eski otogarın satışı ile ilgili iddialarına AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin cevap verdi, "yalancı provokatörler" ifadesini kullandı.

Tomakin, söz konusu alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kentsel dönüşüm uygulayacağını ve satışının söz konusu olmadığını ileri sürerek, "iddia ettiğinizin aksine eski Otogar alanının tüm yetki ve sorumluluğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nındır. Eğer iddia ettiğiniz gibi elinizde belgeniz varsa Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devleti olduğunu hatırlatırım verin mahkemeye, ama sizde o yürek yok ki" dedi.

"10 yılda 10 km. yol yapamadınız"

Milletvekili Adıgüzelin yol ile ilgili iddialarına da Ordu eski belediye başkanı, CHP Genel Başkanı Seyit Torun’u suçlayarak cevap veren Tomakin, şunları söyledi;

"10 sene bu memlekette gülücükle İl Belediye Başkanlığı yapan bir zat vardı, sizin gibi duyumlarımıza göre demeyeceğim, araştırılsın bakılsın 10 senede,10 km sıcak asfalt yapmış mı, yapmamış, yapamaz, çünkü 10 senede 10 km yol yapamayanlar 870 km sıcak asfalt yol yapımını hayalleri alamaz, almaz, sizde o, vizyon yok, sizde hizmet yok ,varsa yoksa yalanlar üzerine kurulu bir sisteminiz var.

"Ayrım yapılmadı"

Başkan Tomakin, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler’in CHP Gülyalı Belediyesi dahil hiçbir ilçeyi ayırmadığını da belirterek, "Sayın Başkanımızın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olması ve göreve başladığı tarihten itibaren, ‘Bütünşehir’ düşüncesinde hiçbir ilçeyi ayırmadan, parti ayrımı gözetmeden hizmet etmesi Ordu ili açısından büyük bir kazançtır. Başkanımızın bölücülük yaptığından dem vurmuşsunuz, bölücülüğü kimin yaptığını Türkiye biliyor, sizin kiminle hangi terör örgütü ile bağlantısı olan parti ile iş tuttuğunuzu cümle alem biliyor, ama siz çamura yatıp hep başkasına yalanla, dolanla saldırmaya çalışıyorsunuz, çok yazık’ dedi. Haber merkezi