GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 09:05   Güncelleme : 08-04-2021 09:05

VEFAKAR KÖPEK 'PAMUK' ÖKSÜZ KALDI!

VEFAKAR KÖPEK 'PAMUK' ÖKSÜZ KALDI!

Ordu’nun Altınordu İlçesi Şahincili Mahallesinde 13 Mart’ta evinde Galatasaray’ın HES Kablo Kayserispor ile yaptığı maçı izlerken ilk yarı maçın gidişatını beğenmediği için çok sinirlenen ve maçın ardından kalp krizi geçirerek fenalaştıktan sonra hastaneye kaldırılan Mehmet Çakmak yaşamını yitirdi.

Ordu’da kalp krizi geçiren Mehmet Çakmak’ın (81), ‘Pamuk’ isimli köpeği, sahibinin tedavi gördüğü Ordu Devlet Hastanesi'nin giriş kapısının önünde 14 gün bekledi. Sağlık görevlileri ve çevredekilerin ilgi odağı olan sevimli köpek, 14 gün sonra taburcu olan sahibi ile birlikte evine döndü. Evinde tekrar rahatsızlaşan Mehmet Çakmak tedavi gördüğü özel bir hastanede yaşamını yitirdi.

Altınordu ilçesine bağlı Şahicili Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Çakmak, 13 Mart’ta evinde HES Kablo Kayserispor- Galatasaray maçını izlerken, kalp krizi geçirdi. Ailesinin ihbarı üzerine eve gelen 112 acil sağlık ekipleri, kalbi duran Çakmak’a 20 dakika müdahale etti. Ordu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çakmak yeniden hayata döndürülünce ameliyata alındı. Kısmen felç geçiren ve yoğun bakım servisinde tedavi gören Çakmak, servise çıkarıldı.

İlgi odağı oldu

Sahibi Mehmet Çakmak’ın çocuklarıyla birlikte hastaneye gelen Pamuk isimli köpek, giriş kapısı önünde beklemeye başladı. Hastaneden ayrılmayan sevimli köpek, sağlık çalışanları ve vatandaşların da ilgi odağı oldu. Sağlık görevlilerinin beslediği köpek, gece-gündüz hastane kapısında bekleyişini sürdürdü. Sevimli köpek 14 gün sonra taburcu olan Çakmak ile birlikte evine döndü. Sevimli köpek, şimdilerde ise hasta yatağındaki sahibini evinin önünde bekliyor.

"14 gün boyunca yalnız bırakmadı"

Babasının koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu ifade eden Metin Çakmak, “13 Mart akşamı Galatasaray’ın HES Kablo Kayserispor ile yaptığı maçı izlerken, babam ilk yarı maçın gidişatını beğenmedi ve çok sinirlendi. Maçın sonunda Galatasaray galip geldi ama babam maç bittikten 10 dakika sonra fenalaştı. 112 acil sağlık ekiplerine haber verdik, ilk müdahale yapıldı, kalp krizi geçirdiğini öğrendik. Hastanede ameliyat oldu, 14 gün hastanede yattı. Babamı Pamuk isimli köpeği, yalnız bırakmadı. Karnını doyurup geri geldi ve hastane önünden ayrılmadı” dedi.

Köpeğin zaman zaman hastane önünde beklediğini ifade eden hastane personeli Nazım Koçan ise, “Sahibini bekledi, çok sakin bir köpek” diye konuştu.

Asker gazisi olan 81 yaşındaki Mehmet Çakmak evde rahatsızlanınca tekrar hastaneye kaldırıldı. Çakmak yapılan tüm müdahalelere rağmen kalp krizi geçirdikten 21 gün sonra yaşamını yitirdi.

Mehmet Çakmak’ın cenazesi Şahincili Mahallesindeki evine getirildi. Köpeği Pamuk’un ise çok üzgün olduğu cenazeye katılanların arasından ayrılmadığı görüldü. Evinin önünde helallik alındıktan sonra Ulubey Durak Mahalle Caminde kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Ordu Hayat/Ahmet Bayrak