GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2021 23:06   Güncelleme : 07-10-2021 23:06

VEFA, İSTANBUL’DA BİR SEMT ADI DEĞİLMİŞ

Ordu Şairler Yazarlar ve Sanatseverler Birliği Kültür Derneği, geçen yıl kaybettikleri üyeleri edebiyatçı Musa İşleyen’i unutmadı.

VEFA, İSTANBUL’DA BİR SEMT ADI DEĞİLMİŞ

Musa İşleyen için Ordu Öğretmenevi’nde düz enlenen anma gecesinde konuşan Dernek Başkanı Servet Yerli, “Programa uzaktan yakından iştirak eden bütün dostlara teşekkür ederken, değerlerin yozlaştırıldığı, birçok kimsenin aykırı esen rüzgarların önünde savrulduğu bir ortamda, ahlaklı, erdemli ve ilkesel duruşundan taviz vermeyen ender kişilerden biri olan Musa İşleyen kardeşimize Allah'tan rahmet diliyor, onu unutmayacağımızı belirtmek istiyorum. Mekanın cennet olsun güzel insan” dedi.

Şener Gök, bestesini okudu

Vefa Gecesi niteliğindeki Anma programına, Musa İşleyen'in aile bireyleri, öğretmenleri, meslektaşları, sanat camiası, çok sayıda dost ve arkadaşları katıldı. Toplantıda yapılan duygu yüklü konuşmalarla onun, mesleki, edebi ve şairlik vasıflarının yanında özellikle üstün insani ve ahlaki nitelikleri üzerinde duruldu. 'Gönül' isimli şiirini besteleyen yerel sanatçı Şener Gök'ün gönüllere dokunan icrası, programa ayrı bir renk kattı.

Babasının kitabını imzaladı

Toplantı sonunda oğlu Mehmet Akif İşleyen, babasının ölmeden kısa bir süre önce yayına hazırladığı fakat sağğında basım işlemini gerçekleştiremediği, sonradan yakın arkadaşları tarafından bir vefa borcu olarak basımı yapılan 'Siyah Beyaz Fotoğraflar' isimli son şiir kitabını şiir severler için imzaladı. Haber merkezi